Brass: Birmingham (edycja polska)

11385

New product

Masz ochotę na wzięcie udziału w nowej erze Rewolucji Przemysłowej, w realiach jednej z najlepszych gier ekonomicznych wszech czasów? 

More details

229,95 zł

- +

Dostępność: W magazynie
czas gryok. 60-120 minut
wiek graczyod 14 lat
liczba graczydla 2-4 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
 
Opis

Masz ochotę na wzięcie udziału w nowej erze Rewolucji Przemysłowej, w realiach jednej z najlepszych gier ekonomicznych wszech czasów? Brass: Birmingham, sequel wydanego w 2007 roku Brassa, to powtórna wycieczka do epoki, w której zmysł strategicznego myślenia napędzany intuicją ekonomiczną potrafił kreślić życiorysy na miarę Friedricha Kruppa i Stanisława Wokulskiego. Czy zdołasz pójść w ślady wielkich przemysłowców z epoki 80-godzinnego tygodnia pracy? Udowodnij, że jesteś graczem z prawdziwego zdarzenia! 

W Brass: Birmingham, będącym rozwinięciem pomysłu Martina Wallace’a przez Roxley Games,ponownie czekają na Ciebie dwie ery pełne wymagającego planowania, ciężkich decyzji do podjęcia i bezwzględnego podszczypywania przeciwników. Głównymi modyfikacjami w porównaniu do pierwszej odsłony gry są: wprowadzenie nowych rodzajów zakładów przemysłowych (browarów, manufaktur oraz wytwórni ceramiki), a także dodanie szóstej akcji – rozpoznania, które umożliwia odrzucenie z ręki 2 kart i wymienienie ich na kartę jokera przedsiębiorstw i kartę jokera miast. Te oraz kilka pomniejszych usprawnień sprawiają, że rozgrywka nabiera jeszcze większych rumieńców. Zwłaszcza, gdy chcemy sprzedać świeżo wyprodukowane dobra, a właśnie skończyło nam się piwo, które miało „upłynnić” transakcję… 

Brass: Brimingham, wespół z reedycją pierwszej części - Brass: Lancashire – to tytuły, na które będą ostrzyć sobie zęby gracze poszukujący intelektualnej przygody, chcący sprawdzić się na polu batalii prowadzonych na wagony z węglem i tony żelaza, pragnący przechytrzyć oponentów chłodną logiczną kalkulacją. Są to pozycje obowiązkowe dla każdego zapaleńca gier ekonomicznych, nie wspominając o tych, którzy grali już kiedyś w Brassa. Pochłonie Was ogrom możliwości taktycznych oraz intensywna aura industrialnego kolorytu o czarno-stalowo-piwnym odcieniu. Posmaku goryczki nie stwierdzono. No chyba, że się samemu sobie nawarzyło zbyt wiele chybionego strategicznie piwa. 

Zawartość pudełka:

 1. 1 dwustronna plansza;
 2. 4 planszetki graczy;
 3. 4 żetony postaci;
 4. 56 żetonów połączeń (po 14 w każdym z kolorów graczy);
 5. 8 kart jokerów (4 karty miast, 4 karty przedsiębiorstw);
 6. 64 karty miast i przedsiębiorstw;
 7. 4 karty pomocy;
 8. 4 znaczniki punktów zwycięstwa (PZ);
 9. 30 kostek węgla;
 10. 15 beczek piwa;
 11. 4 znaczniki dochodu;
 12. 18 kostek żelaza;
 13. 77 żetonów pieniędzy
 14. 180 żetonów przedsiębiorstw (po 45 w każdym z kolorów graczy):
 1. 11 manufaktur;
 2. 11 przędzalni;
 3. 7 browarów;
 4. 5 wytwórni ceramiki;
 5. 4 huty żelaza;
 6. 7 kopalni węgla;
 7. 9 żetonów kupców;

Uwaga: Na wyprasce są 3 puste, białe żetony. Nie są potrzebne do niczego.

Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace
Miejsce w rankingu: 3
Ocena użytkowników: 8.66754 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Hand Management, Income, Loans, Market, Network and Route Building, Score-and-Reset Game, Tech Trees / Tech Tracks, Turn Order: Stat-Based, Variable Set-up
Link do strony gry w portalu boardgamegeek

Menu