Zestaw Szachy/Shogi magn. 25x23 cm

New product

SZACHY Wymiar szachownicy: 230x230 mm. Szachy to strategiczna gra umysłowa. Opracowanie pierwszych zasad gry datuje się na V wiek n.e. w Indiac

More details

55,00 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas gryponiżej 30 minut
wiek graczyod 2 lat
liczba graczydla 2 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: angielskie
Wydawca: UBON
 
Opis

SZACHY
Wymiar szachownicy: 230x230 mm.

Szachy to strategiczna gra umysłowa. Opracowanie pierwszych zasad gry datuje się na V wiek n.e. w Indiach, czyli ponad 1500 lat temu. Zebrano liczne dowody na potwierdzenie tego, że tak było - świadczą o tym liczne wykopaliska i zapisy w starych księgach. Do Europy gra trafiła około 1000 lat temu, do Polski, około 800 lat temu. Obecnie szachy są grą znaną na całym świecie.

Klasyczna partia szachów toczy się pomiędzy dwiema osobami. Szachownica, na której rozgrywana jest partia podzielona jest na 64 pola: jasne i ciemne (na przemian), nazywane umownie - białymi i czarnymi.

Najważniejszą figurą w szachach jest król. Celem gry jest zamatowanie króla przeciwnika. Wygrywa ten gracz, który dokona tego pierwszy.

SHO-GI
Sho-gi to dwuosobowa gra rozgrywana na kwadratowej planszy o wymiarach 9x9 pól. Każdy gracz dysponuje w trakcie rozgrywki takim samym zestawem pionów. Piony graczy odróżnia się na podstawie ich ułożenia na planszy.

Gra kończy się w momencie gdy król jednego z graczy będzie zagrożony biciem, a gracz nie będzie mógł wykonać ruchu, który zapobiegłby takiemu biciu. Gracz, którego król jest zagrożony przegrywa, a jego przeciwnik osiąga zwycięstwo.

Zawartość produktu:

  1. dwustronna plansza do gry
  2. 32 figury szachowe
  3. 40 pionków do sho-gi
  4. instrukcja
Do tego produktu dołączana jest czarno-biała instrukcja w języku polskim.

Menu