On Mars (KS Deluxe edition - edycja polska)

12938

New product

Czy odważysz się wziąć udział w kolejnym największym podboju ludzkości?

More details

489,00 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas gryok. 120-180 minut
wiek graczyod 14 lat
liczba graczydla 2-4 graczy
Instrukcja: polska kolorowa
Wydanie: angielskie
Wydawca: Eagle Games
 
Opis

W 2037 r. na Marsa przybyli pierwsi koloniści! Baza została już założona, a w ciągu najbliższych pięćdziesięciu lat grupa niezwykle odważnych ludzi z prywatnych firm zajmujących się eksploracją kosmosu, wybuduje dużą kolonię rządzoną przez ziemską organizację, OMDE (Organizacja Rozwoju i Eksploracji Marsa). Jako główny astronauta pracujący w prywatnej firmie zajmującej się eksploracją kosmosu, chcesz zostać pionierem w rozwijaniu największej i najbardziej zaawansowanej kolonii na Marsie, realizując dzięki temu cele misji OMDE, a także tajny plan Twojej firmy. Zatrudniając kolonistów i zarządzając nimi, możesz odkrywać nowe terytoria, wydobywać zasoby ukryte pod powierzchnią oraz zarządzać konstrukcją, zasilaniem i modernizacją budynków, takich jak: fabryki tlenu, elektrownie czy kopalnie. Kolonizacja nowej planety wymusza zmianę priorytetów. Od teraz trzeba będzie nauczyć się, że woda, powietrze i inne rzeczy niezbędne do przeżycia są cenniejsze niż pieniądze.

Czy odważysz się wziąć udział w kolejnym największym podboju ludzkości?

Gra pozwoli Wam wcielić się w rolę szefa jednej z prywatnych kompanii eksploracji i kolonizacji przestrzeni kosmicznej. Waszym celem będzie rozwinięcie największej, najbardziej zaawansowanej, samowystarczalnej i niezależnej kolonii na Marsie, osiągając tym samym założenia misji wyznaczonej przez OMDE, jak również ukryty cel własnej korporacji. Aby tego dokonać, każdy będzie się starał rozwijać główną kolonię, która będzie przedsionkiem do szerszej eksploracji czerwonego globu.

Poprzez ściąganie na Marsa nowych osadników i odpowiednie nimi zarządzanie będziecie mogli odkrywać nowe terytoria; wydobywać zasoby ukryte pod jego powierzchnią; oraz zarządzać konstrukcją, zasilaniem i modernizacją budynków takich jak: fabryki tlenu, elektrownie czy kopalnie. Celem ludzkości na nowej planecie jest nauczenie się jak cenić wodę, powietrze i inne rzeczy niezbędne do przeżycia bardziej niż pieniądze.

Rozgrywka w On Mars odbywa się w turach podzielonych na fazy: Kolonizacji i Promu. Każda z tych faz daje inne możliwości wykonywania akcji.
Podczas Fazy Kolonizacji, każdy gracz w swojej turze może wykonywać różne akcje, uzależnione od tego, na której stronie planszy się znajduje. Będąc na orbicie można pozyskiwać plany, kupować i rozwijać technologie, a także pobierać zasoby z Magazynu. Na powierzchni Marsa można konstruować nowe budynki używając do tego robotów, rozbudowywać te budynki korzystając z posiadanych Planów, zatrudniać naukowców, pozyskiwać kontrakty i eksplorować powierzchnię planety.
Podczas fazy Promu, gracze mogą podróżować pomiędzy kolonią z Stacją Kosmiczną znajdującą się na orbicie.
Wszystkie budynki na Marsie są miedzy sobą powiązane i niektóre z nich są niezbędne do rozwoju kolonii. Budowa schronień dla Kolonistów wymaga tlenu, produkcja tlenu wymaga roślin, wzrost roślin zależy od wody, wydobycie wody z lodu wymaga energii, produkcja energii wymaga minerałów, a wydobywanie minerałów nie jest możliwe bez posiadania Kolonistów.

Podczas gry, gracze będą również starali się zrealizować swoje misje. W momencie gdy zostaną wypełnione 3 misje, gra dobiega końca.
Chcąc wygrać, gracze muszą mieć swój wkład w  rozwój pierwszej kolonii na Marsie. Jest to reprezentowane podczas gry za pomocą Punktów Szansy (PS). Gracz, który będzie ich miał na końcu gry najwięcej, wygra grę.

Zawartość pudełka:

 1. 1 Plansza
 2. 4 Plansze Graczy
 3. 1 Przewodnik
 4. 4 Pomoce Graczy
 5. 5 Żetonów Budynków Startowych
 6. 30 Żetonów Budynków
 7. 20 Żetonów Budynków Schronień
 8. 100 Żetonów Zasobów
 9. 30 Kryształków
 10. 8 Żetonów Badań
 11. 18 Żetonów Odkryć
 12. 16 Żetonów Technologii
 13. 4 Żetony Technologii Schronień
 14. 3 Kostki Misji
 15. 1 Kostka Pozostałej Misji
 16. 3 Znaczniki Misji
 17. 8 Żetonów Nagród LSS
 18. 1 Znacznik Poziomu Kolonii
 19. 1 Znacznik Promu
 20. 4 Znaczniki Astronautów
 21. 4 Znaczniki PS
 22. 16 Znaczników Robotów (po 4 w kolorach graczy)
 23. 32 Znaczniki Zaawansowanych Budynków
 24. 48 Kolonistów (po 12 w kolorach graczy)
 25. 5 Znaczników Łazików Marsjańskich (po 1 dla każdego gracza)
 26. 20 Znaczników Statków Kosmicznych (po 5 w kolorach graczy)
 27. 20 Kostek (po 5 w kolorach graczy)
 28. 6 Pionków Naukowców
 29. 20 Kart Planów
 30. 6 Kart Naukowców
 31. 12 Kart Kontraktów Ziemskich
 32. 16 Kart Prywatnych Celów
 33. 9 Kart Misji
 34. 4 Znaczniki LSS
 35. 1 Instrukcja
 36. Karta Promocyjna

Więcej informacji o kampanii Kickstarter i odblokowanych celach znajdziecie tutaj.

Uwaga gra nie zawiera karty Beacon
Gra zawiera wszystkie odblokowane cele kampanii Kickstarter.
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Do tego produktu dołączana jest kolorowa instrukcja w języku polskim.
 
Informacje z BGG
Autor: Vital Lacerda
Miejsce w rankingu: 90
Ocena użytkowników: 8.38018 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Area Majority / Influence, Hand Management, Hexagon Grid, Point to Point Movement, Tile Placement, Variable Phase Order, Worker Placement
Link do strony gry w portalu boardgamegeek

Menu