Pola Zieleni

New product

Przenieście się do drugiej połowy XX wieku.

More details

155,90 zł

- +

Dostępność: W magazynie
czas gry ok. 30-60 minut
wiek graczyod 12 lat
liczba graczydla 2-4 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
 
Opis

Przenieście się do drugiej połowy XX wieku. Załóżcie ogrodniczki, wciągnijcie kalosze i ruszajcie na pola! W grze Pola Zieleni poczujecie ciężar pracy farmera na własnej skórze. Będziecie rozwijać swe włości, orać pola, inwestować w zwierzęta hodowlane i w ten sposób tworzyć prężnie działający silnik ekonomiczny, który dowiezie Was do zwycięstwa. Gra rozgrywana jest na przestrzeni czterech rund. Gracze dokładają wydraftowane karty do swoich nieustająco rosnących farm. Pod koniec roku następuje sezon zbiorów, kiedy to należy podlać uprawy, wykarmić inwentarz i opłacić koszt utrzymania budynków.

Im lepiej poradzimy sobie z tymi zadaniami, tym więcej zasobów otrzymamy do dyspozycji na kolejne rundy.

Na końcu, różnymi metodami, zamieniamy zgromadzone dobra w punkty zwycięstwa. Najlepszy gospodarz zostaje zwycięzcą!

Przebieg rozgrywki

Na początku gry każdy z graczy dobiera 6 kart w minimum trzech kolorach.Następnie zachowuje jedną z nich do zagrania, a resztę przekazuje, w zależności od rundy, graczowi po lewej lub prawej.
Następuje faza akcji (jest 6 takich faz - dla każdej z 6 kart w czasie jednej rundy), w której gracze rozbudowują swoje farmy. Można budować nowe lokacje, pójść na targ, a także przekształcić nieużytek w działającą lokację.
Kiedy wszyscy gracze zagrają pierwszą kartę, z otrzymanych wcześniej od innego gracza kart wybierają znów jedną do zagrania, a resztę przekazują graczowi zgodnie z obowiązującym kierunkiem w danej rundzie. I znów gracze mogą wykonać jedną z powyższych akcji dla tej karty itd. aż wszystkie 6 kart zostanie rozegranych przez wszystkich graczy.

Po fazie akcji następuje faza żniw, w której gracze muszą utrzymać wybudowane wcześniej lokacje i zebrać plony oraz inne nagrody ze swoich budynków i konstrukcji. Po tej fazie następuje koniec rundy i gracze przechodzą do kolejnej. Przesuwają znacznik rundy, otrzymują nowe surowce, którymi uzupełniają swoje wieże ciśnień i silosy i dobierają nowy zestaw kart na daną rundę. Po zakończeniu 4 rundy, po fazie żniw, wszyscy gracze podliczają swoje punkty zgromadzone w różny sposób podczas gry.  Gracz, który zdobędzie najwięcej punktów na koniec gry zostaje zwycięzcą, a jego farma zyskuje miano najlepszej w całym regionie.

Zawartość pudełka:

 1. 33 karty Pole
 2. 33 karty Inwentarz
 3. 33 karty Konstrukcja
 4. 33 karty Budynek
 5. 20 kart Wieża Ciśnień
 6. 14 kart Silos
 7. 30 żetonów Sprzętu
 8. 61 żetonów Monet
 9. 20 żetonów Punktów Zwycięstwa
 10. 44 drewniane znaczniki Żywności
 11. 32 drewniane znaczniki Wody
 12. 4 rodzaje znaczników kart
 13. Znacznik Pierwszego Gracza
 14. Tor i znacznik Rundy
 15. Notes Punktacji
 16. 10 kart Pomocy Gracza
 17. instrukcja
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: Vangelis Bagiartakis
Miejsce w rankingu: 752
Ocena użytkowników: 7.22119 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Card Drafting, Simultaneous Action Selection, Tile Placement, Variable Phase Order
Link do strony gry w portalu boardgamegeek
 
Dodatki

Menu