Robo Rally

0
- 0 opinii

New product

Gracze są superkomputerami (!) w kompletnie zautomatyzowanej fabryce na końcu galaktyki. Decydują się więc na odrobinę zabawy przez wyciągnięcie starych, z

More details

129,00 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas gry ok. 30-60 minut
wiek graczyod 12 lat
liczba graczydla 2-8 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: angielskie
Wydawca: Avalon Hill
 
Opis

Gracze są superkomputerami (!) w kompletnie zautomatyzowanej fabryce na końcu galaktyki. Decydują się więc na odrobinę zabawy przez wyciągnięcie starych, zużytych lub zepsutych robotów z magazynu i postawienie ich przeciw sobie w szalonym wyścigu.

Na czym to polega?

Długość i skomplikowanie gry zależą od liczby plansz fabrycznej podłogi oraz ilości flag, które na niej się znajdują. Gracze manewrują robotami z zatoki serwisowej i przedzierają się przez tor najeżony laserami, zgniataczami, wyrzutniami rakiet, miotaczami płomieni i tym podobnymi niespodziankami - za pomocą kart programów. Roboty oczywiście wpadają na siebie, trafiają na nieprzewidzane przeszkody itd. Otrzymane przez nie obrażenia powodują odrzucenie niektórych poleceń lub ich zablokowanie, co prowadzi do kolejnych nieprzyjemności.

Podręcznik do gry zawiera 34 możliwe ustawienia na planszy, jednak na sieci znajdziemy mnóstwo różnorodnych scenariuszy do gry - od niewielkich i prostych jednosegmentowych wyścigów do potężnych, czterosegmentowych najeżonych pułapkami "ścieżek zdrowia". Nie brakuje również możliwości zagrania z "Capture the Flag"! Szczególnie polecamy wariant "Domination", do którego link znajduje się poniżej.

Dlaczego musisz zagrać w tę grę?!

Nie ma innej gry do tej podobnej. Tylko tutaj możesz poczuć się jak mały, bezradny robot, któremu ktoś źle wydał rozkazy i w efekcie zostaje on wyrzucony za planszę lub zacina się w narożniku. ;) Tylko tutaj możesz poczuć się jak niezwykle przebiegły robot który zmyślnie spycha przeciwnika na taśmociąg i sam dumnie finiszuje na ostatnim kawałku wyścigu... by nagle odkryć że ostatnio otrzymane obrażenie zablokowało mu program i na koniec zawsze już będzie skręcał w lewo... W lewo. W lewo. W lewo. 

Gra ma unikalną mechanikę - w każdej turze każdy z graczy otrzymuje losowe 9 kart i układa z nich "plan jazdy" swojego robota. Następne wszyscy po kolei rozgrywają swoją pierwsza kartę, drugą, trzecią itd. Pomiędzy kolejnymi kartami rusza fabryka, co prowadzi nie raz do zaskakujących zmian sytuacji i wybuchów śmiechu, gdy robot wszystkimi siłami pędzi nie ku zwycięstwu a ku niespodziewanie nieuchronnej zagładzie .

Mechanika oparta na symbolach i klepsydra wymuszająca szybkie myślenie gwarantują, że gra jest szybka - nikt nie czeka nieskończenie długo na swoją kolejkę! Nikt się nie nudzi.

Sympatyczna tematyka i brak praktycznie elementów językowych pozwalają zaprosić do gry każdego bez względu na wiek. Kto nie chce zobaczyć swojego dzielnego malego robota na mecie?! ;)

Wykonanie gry stoi na najwyższym poziomie - sztywne, kolorowe elementy planszy, porządne karty i dokładnie wykonane miniturki robotów znacząco podnoszą przyjemność jaką czerpie się z grania.

Twój robot może strzelać w inne roboty by wykluczyć je z gry oraz sam otrzymuje obrażenia. Jednak zawsze możesz go "wyłaczyć" (power down) i nie tylko pozbyć się wadliwego oprogramowania ale również dokonać naprawy! Uważaj jednak by przeciwnicy nie wykorzystali tego i nie zniszczyli Cię jeszcze bardziej, albo (co gorsza) zepchnęli Cię na wybiegający za planszę taśmociąg!


Żadna inna gra nie poprawi Ci tak humoru jak Robo Rally! Bez względu na to czy wygrasz czy nie.

W grze występują elementy w języku angielskim, ale nie są one istotne dla gry (są to np. nazwy kart czy obszarów na planszy) -  wszystkich niezbędnych do gry informacji dostarcza polska instrukcja.

Zawartość produktu:

 1. 8 plastikowych robotów
 2. 4 dwu-stronne plansze
 3. 1 dwu-stronna plansza zatoki
 4. 8 kart robotów
 5. 26 kart opcji
 6. 84 karty programów
 7. 8 flag
 8. 1 klepsydra
 9. 40 żetonów życia
 10. 60 żetonów obrażeń
 11. 8 znaczników spadku mocy
 12. 8 znaczników archiwum
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Do tego produktu dołączana jest czarno-biała instrukcja w języku polskim.
 
Informacje z BGG
Autor: Richard Garfield
Miejsce w rankingu: 224
Ocena użytkowników: 7.20351 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Action / Movement Programming, Grid Movement, Modular Board, Partnerships, Player Elimination, Simultaneous Action Selection
Link do strony gry w portalu boardgamegeek
 
Opinie

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Wysokie Napięcie: Europa Centralna / Beneluks

33,50 zł
3-5 dni roboczych

Sakiewka Orkowa

15,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Hanabi (edycja polska)

37,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

The Resistance (edycja polska)

48,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Sakiewka Celtycka

15,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Story Cubes

39,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Wsiąść do Pociągu: Europa

135,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Przebiegłe wielbłądy

84,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Bang! 4 edycja polska

59,99 zł
Wysyłka w 24 godziny

Story Cubes: Galaktyka

12,95 zł
Wysyłka w 24 godziny

INNI KLIENCI SPRAWDZALI RÓWNIEŻ:

BURANO: WYSPA KOLORÓW

146,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Tash-Kalar: Legendarna Arena

81,90 zł 105,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Bitwa Pięciu Armii

315,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Harvest

133,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

TEOTIHUACAN: MIASTO BOGÓW

156,99 zł
Wysyłka w 24 godziny

Ostatnio przeglądane

Menu