Shipyard

New product

Znajdujemy się w XIX wieku, a transport morski nabiera coraz większego znaczenia. Kompanie handlowe oraz marynarki wojenne wymagają coraz to nowszych statków

More details

155,00 zł

Dostępność: produkt niedostępny
wiek graczyod 11 lat
liczba graczydla 2-4 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: angielskie
 
Opis

Znajdujemy się w XIX wieku, a transport morski nabiera coraz większego znaczenia. Kompanie handlowe oraz marynarki wojenne wymagają coraz to nowszych statków. Spróbujcie postawić się w rolach ich wytwórców. Wynajmujcie pracowników, kupujcie akcesoria, zdobywajcie przychylność komitetów oceniających. Jeśli nie zapomnicie o zapłacie za kanał, będziecie mogli podnieść kotwicę.

Gracze po kolei wykonują swe tury, poczynając od uczestnika wybranego w sposób losowy, a następnie posuwając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Podczas swej tury wybierają jedno z działań dostępnych na Torze Akcji. Dzięki owym akcjom gracze otrzymują coś, co pomoże im w konstrukcji statków. Podczas następnej tury przesuwają tę kartę akcji przed pozostałe i wybierają odmienną akcję.

Jeśli gracz ukończy w swej turze statek (składający się z małych kart, przedstawiających dziób, ster i fragmenty środkowe (najlepiej kilka) z możliwościami dodania sprzętu lub załogi), udaje się on na testowy rejs kanałem, podczas którego może zdobyć punkty za szybkość, załogę, sprzęt i bezpieczeństwo.

Gdy uczestnicy będą po kolei wykonywać swe tury, szereg kart akcji będzie przemieszczać się po torze akcji. Gdy główna karta akcji na powrót dotrze do pola początkowego, znacznik odliczania przemieszcza się o jedno pole w dół i zabawa trwa dalej.

Gra kończy się w momencie, w którym znacznik odliczania dociera do pola końcowego. Może również zakończyć się wcześniej, jeśli graczom wyczerpią się karty okrętów. Punkty premiowe otrzymuje się za kontrakty rządowe, zaś zwycięzcą zostaje ten z uczestników, który zgromadzi najwięcej punktów.

Gra nie zawiera żadnych napisów, więc do rozgrywki nie jest wymagana znajomość języka angielskiego - wszystkich niezbędnych do gry informacji dostarcza polska instrukcja.

Zawartość produktu:

 1. plansza podzielona na dwie połowy;
 2. 4 plansze stoczni;
 3. 8 kart akcji;
 4. 104 karty statków;
 5. 24 żagle;
 6. 24 kominy;
 7. 24 śruby napędowe;
 8. 24 żurawie;
 9. 24 armaty;
 10. 24 kapitanów;
 11. 24 przedsiębiorców;
 12. 24 żołnierzy;
 13. 24 kanały;
 14. 2 x 12 kontraktów rządowych w dwóch taliach;
 15. 48 pracowników;
 16. 14 pociągów towarowych;
 17. 4 x 12 pionków graczy;
 18. 5 znaczników do pilnowania upływu tur i akcji;
 19. 40 monet w nominałach po 1 i 5 guldenów;
 20. instrukcja.
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Do tego produktu dołączana jest czarno-biała instrukcja w języku polskim.
 
Informacje z BGG
Autor: Vladimír Suchý
Miejsce w rankingu: 321
Ocena użytkowników: 7.36344 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Card Drafting, Modular Board, Set Collection, Tile Placement, Worker Placement
Link do strony gry w portalu boardgamegeek

Menu