Earth Reborn

4
- 1 opinia

New product

Apokalipsa nadeszła 1 maja 2065 roku. Nuklearna wojna bezpowrotnie spustoszyła Ziemię. Nieliczni ludzie przetrwali wieki w specjalnie stworzonych do

More details

215,00 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas grypowyżej 180 minut
wiek graczyod 13 lat
liczba graczydla 2-4 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: angielskie
Wydawca: Asmodee
 
Opis

Apokalipsa nadeszła 1 maja 2065 roku. Nuklearna wojna bezpowrotnie spustoszyła Ziemię.

Nieliczni ludzie przetrwali wieki w specjalnie stworzonych do tego celu podziemnych schronieniach.

500 lat po tych wydarzeniach, dwie frakcje opuszczają swe podziemne miasta, by stanąć naprzeciw siebie w bezwględnej walce o dominację na postapokaliptycznej Nowej Ziemi.

Noradzi pielęgnują swe wojskowe tradycje; prócz doskonałych żołnierzy, mają w swych szeregach zdolnych naukowców i inżynierów.

Salemici to frakcja okultystów, których badania i eksperymenty pozwoliły zasilić swe szeregi przywróconymi do życia trupami.

Earth Reborn to taktyczna gra dla dwóch do czterech osób, w której toczone są walki Noradów i Salemitów w spieczonej przez słońce, postnuklearnej scenerii. Siły obu stron reprezentowane są przez 12 fantastycznych, szczegółowo wykonanych figurek.

Rozgrywka toczona jest na modularnej planszy w oparciu o jeden z dziewięciu scenariuszy. Elementy planszy, różnych kształtów i wielkości układa się zgodnie z wybranym scenariuszem, budując w ten sposób kompleksy laboratorów, magazynów i innych budynków, które przetrwały wśród ruin dawnych metropolii.


Gra oferuje wiele innowacyjnych mechanizmów. Unikalna charakterystyka każdego z modeli uzględnia premie i kary do ataków i obrony w zależności od tego, w którą stronę jest zwrócona figurka (co obrazują odpowiednie oznaczenia na podstawkach i kartach charakterystyk).

Rozkazy wydajemy jednostkom poprzez zagrywanie wybranych żetonów rozkazów i płacąc odpowiednią ilością Punktów Dowodzenia. Wyniki rozmaitych akcji rozstrzygane są przez rzuty pulą specjalnych kości. Kluczowe na drodze do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie terenu i słabych punktów przeciwnika.

Reguły gry są złożone i dają ogromny repertuar taktycznych możliwości. Pomyślano je jednak w taki sposób, że nie jest konieczne opanowanie wszystkich zasad, by rozpocząć rozgrywki.

Poznając podstawowe zasady (wytłumaczenie ich nowemu graczowi zajmie dosłownie kilka minut!) szybko można rozegrać pierwszy scenariusz. Wraz z kolejnymi scenariuszami rywalizacja wzbogacana jest o nowe elementy, które czynią rozgrywkę coraz trudniejszą, ale i bardziej fascynującą.

Zawartość produktu:

 1. 12 szczegółowo wymodelowanych figurek
 2. 1 dwustronna ramka modularnej planszy
 3. 91 dwustronnych elementów planszy
 4. 12 kart postaci
 5. 31 kart ekwipunku
 6. 36 kart misji
 7. 48 znaczników rozkazów
 8. 6 kości walki
 9. 6 kości przeszukiwania
 10. 179 żetonów
 11. 4 zasłonki graczy
 12. woreczek
 13. księga zasad
 14. księga scenariuszy
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Do tego produktu dołączana jest czarno-biała instrukcja w języku polskim.
 
Informacje z BGG
Autor: Christophe Boelinger
Miejsce w rankingu: 124
Ocena użytkowników: 7.84756 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Action Point Allowance System, Card Drafting, Dice Rolling, Grid Movement, Hand Management, Modular Board, Secret Unit Deployment
Link do strony gry w portalu boardgamegeek
 
Opinie
Napisany przez dnia 2016-08-26
4
Strategia pełna gębą. Dużo scenariuszy, które po kolei wprowadzają co chwila nowe zasady. Gra taktyczna/turowa, gdzie autor wprowadził wiele mechanizmów z gier komputerowych, takich jak interakcja z otoczeniem, przechwytywanie przedmiotów. Wymaga czasu żeby ją polubić, ilość mechanizmów może trochę przytłoczyć. Polecam jedynie wyjadaczom.
Strona: 1

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie.

INNI KLIENCI SPRAWDZALI RÓWNIEŻ:

The Arrival

175,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Railroad Revolution

179,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Vindication: Leaders & Alliances

109,90 zł
Przedsprzedaż - wysyłka po premierze ok. sierpień 2019

Riverboat

189,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Projekt Gaja

239,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Ostatnio przeglądane

Menu