The Great Wall (Kickstarter Gameplay All-in Pledge) - wersja z meeplami + Iron Dragon ENG

18692

New product

Nowa asymetryczna gra planszowa typu worker/soldier placement od Awaken Realms - Wielki Mur.

More details

461,45 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas gryok. 60-90 minut
wiek graczyod 14 lat
liczba graczydla 1-4 gracza
Instrukcja: angielska
Wydanie: angielskie
 
Opis

Nowa asymetryczna gra planszowa typu worker/soldier placement od Awaken Realms - Wielki Mur. Polegająca na rozmieszczaniu pracowników / żołnierzy z budowaniem własnego silniczka punktowego i twistem w postaci stale atakującej AI (Mongolska Horda), które wymaga czasem od graczy współpracy w celu jej pokonania.

W czasie rozgrywki gracze kontrolując starożytne chińskie klany, będą odpierać najeżdżające mongolskie hordy i budować Wielki Mur. Chociaż gracze będą chcieli wygrać (zdobywając PZ = Honor), czasami będą musieli współpracować, by bronić się przed hordami. Każdy klan będzie asymetryczny dzięki wybranemu Liderowi (produkcja zasobów / początkowe zasoby / początkowi pracownicy i jednostki), a ta asymetria będzie się zwiększać w miarę postępu gry (gracze będą zatrudniać Doradców o unikalnych umiejętnościach, często tworzących unikalne silniki punktowe).

Gra podzielona jest na 3 główne fazy: Produkcji, Obrony Muru, Budowy Muru. Podczas fazy produkcji gracze będą składać zamówienia za pomocą kart (zakrytych) w tym samym czasie, a następnie decydują o czasie realizacji na podstawie toru herbacianego (który można modyfikować). Te rozkazy będą się głównie koncentrować na rozmieszczaniu pracowników na ekonomicznej mapie w celu gromadzenia zasobów / budowania armii / uzyskiwania większych dochodów, a nawet pozyskiwania większej liczby pracowników / doradców. Gracze będą musieli stale śledzić różne budynki, ponieważ będą mogli uzyskać wynik dopiero po zapełnieniu wszystkich miejsc (np. inni gracze również tam umieszczą swoich pracowników).

Podczas fazy obrony Muru gracze będą przydzielać wcześniej wyprodukowane armie (żołnierzy, łuczników i kawalerii) do kart Hordy Mongolskiej na 3 różnych częściach muru. Umieszczając jednostki, otrzymają specjalne bonusy (zasoby lub inne), dlatego ważna jest kolejność umieszczania jednostek. Jeśli jakakolwiek część Muru zostanie naruszona (Hordy Mongolskie mają większą moc niż obrona muru), wszyscy gracze odczują negatywne skutki płynące z kart hordy.

Podczas trzeciej fazy gracze będą mogli wydać dowolną liczbę zasobów, aby zbudować większy poziom muru w zamian za punkty zwycięstwa.

W trakcie gry gracze będą tworzyć własne unikalne silniki na podstawie ich siły klanu, a także będą wchodzić w interakcje z innymi graczami na wszystkich etapach gry, starając się uzyskać jak najwięcej punktów honoru, które można zdobyć na wiele różnych sposobów.

Uwaga: to jest edycja Kickstarter Core Box. W cenie otrzymujesz:

  • grę podstawową (edycja angielska)
  • wszystkie odblokowane cele kampanii
  • rozszerzenie Black Powder - wersja z drewnianymi meeplami
  • rozszerzenie Ancient Beasts - wersja z drewnianymi meeplami
  • Wysokiej jakości drewniane meeple
  • figurka Iron Dragon

Więcej informacji o kampanii Kickstarter i odblokowanych celach znajdziecie tutaj.

PRZEDSPRZEDAŻ: Ten przedmiot jest w przedsprzedaży i nie mamy go w magazynie gotowego do wysyłki. Przewidywana data dostawy to ok. październik 2020 (termin może ulec zmianie). Zamówienia zawierające przedmioty w przedsprzedaży zostaną wysłane po skompletowaniu całego zamówienia. Jeśli zależy Ci na szybkiej wysyłce przedmiotów, które mamy w magazynie, zamów ten produkt w oddzielnym zamówieniu.
Gra zawiera wszystkie odblokowane cele kampanii Kickstarter z poziomu Tiger.
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Menu