WIKINGOWIE 878 Inwazja na Anglię

18790

New product

Asymetryczna gra wojenna z mechaniką kontroli terytorium dla 2- 4 graczy. Angielska szlachta i chłopi próbują powstrzymać kolejne najazdy brutalnych Normanów i Berserkerów. Zdobywca tytułu najlepszej gry wojennej Golden Geek 2017, nominowany w tym roku także do najlepszej gry dla 2 graczy!

More details

175,99 zł

- +

Dostępność: 3-5 dni roboczych
czas gryok. 60-120 minut
wiek graczyod 12 lat
liczba graczydla 2-4 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: OgryGames
 
Opis

Asymetryczna gra wojenna z mechaniką kontroli terytorium dla 2- 4 graczy. Angielska szlachta i chłopi próbują powstrzymać kolejne najazdy brutalnych Normanów i Berserkerów. Zdobywca tytułu najlepszej gry wojennej Golden Geek 2017, nominowany w tym roku także do najlepszej gry dla 2 graczy!

Przez ostatnie 75 lat Wikingowie wielokrotnie najeżdżali wybrzeże Anglii. Nie znający strachu wojownicy z północy plądrowali klasztory, palili wioski i grabili dobytek mieszkańców, zostawiając po sobie tylko zgliszcza. 

Tym razem Wikingowie nie są dłużej zainteresowani prowadzeniem pojedynczych najazdów na Anglię. Ich wodzowie zmieniają strategię - od teraz będą przybywać ze swoimi potężnymi armiami by ostatecznie podbić i osiedlić się na nowych, urodzajnych terenach.

Czy podzielone królestwa angielskie upadną jedno po drugim pod kolejnymi falami pogańskiej inwazji? A może uda im się zjednoczyć pod wspólnym dowództwem i jako dumni chrześcijanie staną ramię w ramię naprzeciw hordy pogańskich szaleńców, schowanych za ścianą tarcz?

W grę zagrać można 1 na 1 lub w dwóch dwuosobowych drużynach, których członkowie kierują sprzymierzonymi frakcjami, wspólnie koordynując swoją strategię. Prowadzący Wikingów mają do dyspozycji frakcje Normanów i Berserkerów, Anglicy wystawiają do boją królewską drużynę i szlachecki zaciąg, Huskarli i Tenów, wspieranych także przez lokalnych mieszkańców, Fyrd.

Gra rozgrywana jest w maksymalnie 7 rundach. Podczas każdej z nich wszystkie 4 frakcje będą rozgrywać swoją turę. Kolejność aktywacji poszczególnych frakcji jest określana losowo. Każda kombinacja inicjatywy, a jest ich całkiem sporo, wymaga innej reakcji taktycznej i strategii postępowania w danej turze.

Anglicy rozpoczynają grę kontrolując całe terytorium 4 królestw i co rundę otrzymują wsparcie wojskowe z zaciągu prowadzonego w największych miastach - warowniach. Tylko utrzymanie warowni zapewni im posiłki w postaci dodatkowych jednostek.

Wikingowie otrzymują wsparcie jeden raz na rundę, gdy nowy wódz wikingów przypłynie by zaatakować wybrzeże kolejną armią pogan.  

Gracze muszą rozsądnie zagrywać swoje karty ruchu by przegrupowywać swoje pozycje, zdobywać nowe hrabstwa i by angażować wroga w walce.

Bitwy będą rozgrywane we wszystkich spornych hrabstwach. Podczas bitwy każda frakcja rzuca zestawem swoich kości walki, a Wodzowie Wikingów po wygranej bitwie mogą kontynuować swój ruch, co pozwala im przesuwać się jeszcze bardziej w głąb terytorium Anglii.

Gra kończy się po 7 rundach chyba, że gracze podpiszą wcześniej Traktat z Wedmore. W takim wypadku wygrywa strona, która na koniec gry kontroluje więcej miast na terytorium Anglii.

Zawartość gry:

- plansza o wymiarach 545x750mm

- 76 kart Frakcji i 16 kart Fyrdu

- 7 znaczników Wodzów

- 7 kart Inwazji Wikingów i karta Wsparcia Anglików

- 12 kości Walki i 4 kości Inicjatywy i bawełniany mieszek

- 130 figurek: 40 Tenów, 20 Huskarli, 40 Normanów i 20 Berserkerów i 10 Fyrdu

- 2 mapy taktyczne

- żetony Podboju Wikingów

- drewniany znacznik Rundy

- Zasady Gry

Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: Beau Beckett, Dave Kimmel, Jeph Stahl
Miejsce w rankingu: 713
Ocena użytkowników: 7.56677 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Area Majority / Influence, Area Movement, Campaign / Battle Card Driven, Dice Rolling, Movement Points, Simulation, Team-Based Game, Variable Phase Order, Variable Player Powers
Link do strony gry w portalu boardgamegeek
 
Dodatki

Menu