Nowość

Lords of Hellas Atlas (edycja polska)

25267

New product

Rozszerzenie pozwala na rozgrywanie gry w dwóch nowych trybach.

More details

53,95 zł

- +

Dostępność: W magazynie
czas gryok. 120-180 minut
wiek graczyod 13 lat
liczba graczydla 1-6 gracza
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
 
Opis

Rozszerzenie pozwala na rozgrywanie gry w dwóch nowych trybach.

Garden of Hesperides
Zaczynamy grę z wybudowanym czwartym monumentem - Atlasem. Wysyłamy do niego żołnierzy. Jest na nim 6 miejsc na żołnierzy. Kiedy wszystkie się zapełnią, gracze poświęcają wysłane tam jednostki, w zamian za co dostają Złote Jabłka. Są to artefakty, które pozwalają na uzyskanie wybranych korzyści, takich jak leczenie bohatera czy zwiększenie siły w walce, co dodatkowo potęgowane jest w przypadku skonsumowania więcej niż jednego Złotego Jabłka.

Atlas Overload
W tym trybie nie obowiązuje zasada mówiąca o tym, że gra kończy się gdy wybudowany zostanie któryś z monumentów. Zamiast tego obok planszy umieszczamy dodatkową planszę z monumentem Atlasa. Za każdym razem, gdy na planszy pojawi się nowa świątynia, fragment monumentu lub potwór, dokładamy ciężar na ramiona Atlasa (oznaczamy na torze na planszy). Kiedy znacznik na torze osiągnie wartość 12, Atlas uruchamia procedurę wyłączenia. Od tej pory na koniec każdej tury gracza obniżamy wskazanie toru ciężaru o 1. Gdy dojdzie do zera, gracze przegrywają. Gracze mogą jednak pomóc Atlasowi - wykonując akcję pomocy usuwają z gry figurkę swojego bohatera, co pozwala podnieść znacznik na torze ciężaru o ilość pól równą sile usuniętego bohatera.

Zawartość pudełka:

  • Figurka Atlasa
  • 15 znaczników Złotego Jabłka
  • Plansza
  • Token Wagi
Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Lords of Hellas (edycja polska) wersja sklepowa lub Lords of Hellas (edycja polska Kickstarter) + Leonidas.
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Menu