Maciejowice 1794

0
- 0 opinii

New product

„O 5.45 rozległ się huk z działa. Był to znak, że Denisow wykonał obejście polskich pozycji i był gotowy do uderzenia. Polacy, mimo zaskoczenia, szybko s

More details

45,00 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas grypowyżej 180 minut
wiek graczyod 10 lat
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
 
Opis

O 5.45 rozległ się huk z działa. Był to znak, że Denisow wykonał obejście polskich pozycji i był gotowy do uderzenia. Polacy, mimo zaskoczenia, szybko sformowali linię bojową. Najwyższy Naczelnik osobiście pojechał na słabe lewe skrzydło i zarządził wzmocnienie tej flanki przez kombinowany regiment Szuszkowskiego. Już w pierwszej fazie bitwy osłabiono polską rezerwę, lecz nie było innego wyjścia. W pierwszych starciach uczestniczyli kozacy Adriana Denisowa i kawalerzyści Wojciechowskiego. Polacy odnieśli sukces, ale rozpoczęli pościg i wpadli w kozacką zasadzkę – część sił była ukryta w lesie. Rosjanie przeszli do kontrszarży, rozwijając się w ławę i dążąc do oskrzydlenia Polaków. Pułk zatrzymał się, a następnie wycofał. Nie poniesiono dużych strat, ale jednostka była zdezorganizowana i pod osłoną piechoty porządkowała szyki w okolicach Oronnego. Kościuszko wsparł walczących pińską brygadą kawalerii narodowej. Kozacy zostali odrzuceni, ale pojawiły się jednostki regularne. Jelizawetgradzcy jegrzy konni zaatakowali brygadę Kopcia i zmusili ją do wycofania.

Tak rozpoczęła się ostatnia bitwa insurekcji kościuszkowskiej, w której armią polską dowodził Naczelnik Tadeusz Kościuszko. Gra planszowa „Maciejowice 1794” umożliwia stoczenie tej bitwy i sprawdzenie alternatywnych rozwiązań, na przykład wejście na plac boju oddziałów generała Adama Ponińskiego. Większość zasad jest identyczna, jak w grze „Szczekociny 1794”. Dodano przepisy o zaprzęgach artyleryjskich, a także kilka zasad oddających skuteczność pierwszej salwy, ostrzelanie przeciwnika z tyłu lub z boku oraz załamanie walczących oddziałów. „Maciejowice 1794” jest samodzielną, kompletną grą i posiadanie „Szczekocin 1794” lub „Racławic 1794” nie jest wymagane.

Zawartość produktu:

  1. plansza 68x98 cm
  2. 432 sztancowane żetony
  3. instrukcja (12 stron)
  4. kostka dziesięciościenna
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: Adam Niechwiej
Miejsce w rankingu: Nie dotyczy
Ocena użytkowników: 9.5 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Chit-Pull System, Hex-and-Counter
Link do strony gry w portalu boardgamegeek
 
Opinie

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Android: Netrunner - Otwarcia

9,90 zł
3-5 dni roboczych

Most Primosole 14 - 17 lipca 1943

30,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Android: Netrunner - Mala Tempora

9,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

INNI KLIENCI SPRAWDZALI RÓWNIEŻ:

Kawerna: Jaskinia kontra Jaskinia

59,99 zł
Wysyłka w 24 godziny

Shahrazad

50,90 zł
Na zamówienia od 14 - 21 dni

Ostatnio przeglądane

Menu