Zaginione Wyspy

0
- 0 opinii

New product

Kapitan z hukiem wbiegł do swojej kajuty, gwałtownie otworzył szafę i za

More details

92,50 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas gry ok. 30-60 minut
wiek graczyod 10 lat
liczba graczydla 2-4 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: Mader
 
Opis

Kapitan z hukiem wbiegł do swojej kajuty, gwałtownie otworzył szafę i zaczął przeszukiwać jej zawartość. - Gdzie ona jest? - mruczał pod nosem. - Czego szukasz kapitanie? - usłyszał głos zza pleców. Mężczyzna odwrócił się i ujrzał bosmana stojącego drzwiach. - Tego - odpowiedział triumfalnie kapitan, rozkładając kawałek papieru na stole. - To jest mapa, którą podarował mi ojciec zanim umarł. Mówił, że zaprowadzi mnie ona do ogromnych bogactw… - Pamiętam - pokiwał głową bosman.- Wspominałeś mi o niej kilkanaście lat temu, ale wtedy mówiłeś, że ojciec na starość zwariował i opowiadał legendy. - Tak myślałem - powiedział kapitan. - Aż do dzisiejszego wieczoru. Kapitan sięgnął do kieszeni płaszcza i podał bosmanowi skórzaną sakiewkę. Bosman rozwiązał sznurek, a na jego twarz padło czerwone światło. - To niemożliwe! - krzyknął. Włożył rękę do sakiewki i wyciągnął z niej czerwony Kryształ. Całą kajutę zalał blask. - A jednak - odpowiedział kapitan. - Zaginione Wyspy istnieją…


Celem gry jest zdobycie odpowiedniej ilości skarbów ukrytych na Zaginionych Wyspach. Każdy z graczy wciela się w postać Kapitana statku. Planszę tworzy 96 kafelków zakrytego labiryntu wodnego, ułożonych na stole w kwadrat 10 na 10 oraz duży centralny kafelek będący polem strażników Zaginionych Wysp - Cyklopów. W czasie rozgrywki gracze poruszają się po labiryncie odsłaniając kolejno kafelki i obracając tak, aby móc na nie wpłynąć. Jednocześnie poszukują na nich Wież, w których zamknięte są Skarby oraz Kryształów, które stanowią do nich klucze.


Kryształy występują w pięciu kolorach i różnej liczbie (po 15 zielonych i niebieskich, 10 czerwonych, 7 żółtych oraz 3 czarne Kryształy - jokery). Jednak samo zdobycie Kryształu nie daje jeszcze graczowi żadnych punktów. Dopiero otwarcie nimi Wież daje możliwość wzbogacenia się. Wieże występują w czterech kolorach i trzech wysokościach - jedno, dwu albo trzypoziomowe. Aby zdobyć skarb, gracz musi użyć do otwarcia Wieży takiej liczby Kryształów odpowiedniego koloru, ile poziomów ma dana Wieża. Im jest ona wyższa, tym więcej zawiera Skarbów, ale występuje w mniejszej ilości na planszy.

Banalne? Nie do końca...

 

Nie wolno zapominać o strażnikach Wysp – Cyklopach. Jest ich czterech, w kolorach odpowiadających Kryształom. Podniesienie Kryształu z wody powoduje, że gracza zaczyna gonić Cyklop w kolorze Kryształu, który został podniesiony. Cyklop porusza się najkrótszą drogą w kierunku gracza, po odkrytych i zakrytych kafelkach, również po ukosie. To jaką drogę pokona w ciągu rundy, zależy od ilości Kryształów w jego kolorze posiadanych przez gracza. Jeżeli Cyklop dogoni gracza, to zabiera mu wszystkie Kryształy w swoim kolorze i przenosi się bezpośrednio na swoje pole. 


Główną ‘postacią’ gracza jest Statek. W ciągu rozgrywki ma on jednak możliwość wprowadzenie do gry Papugi. Papuga porusza się tak jak Cyklop po wszystkich kafelkach, ale maksymalnie o 2 pola na rundę. Papuga może dla gracza zbierać z planszy pozostawione Kryształy i otwierać nimi Wieże. Nie może natomiast odsłaniać elementów labiryntu.

Zaginione Wyspy są grą familijną, przeznaczoną dla szerokiego grona odbiorców. Proste i intuicyjne zasady powodują, że dobrze bawią się przy niej zarówno najmłodsi, jak i starsi. Losowe rozłożenie labiryntu sprawia, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna, a gra charakteryzuje się dużą regrywalnością. W pudełku znajdziemy drewniane pionki, ponad 220 solidnych kartonowych elementów i czytelną, krótką instrukcję. Co również istotne, wszystkie grafiki w grze zostały namalowane ręcznie.

Zawartość produktu:

 1. 96 kafelków labiryntu
 2. 1 kafelek Wysp Cyklopów
 3. 4 pionki Statków
 4. 4 pionki Papug
 5. 4 pionki Cyklopów
 6. 56 żetonów Kryształów
 7. 26 żetonów Wież Skarbów
 8. 4 żetony Kul Armatnich
 9. 8 żetonów Jaj Papug
 10. 20 żetonów Beczek z Prochem
 11. 4 żetony ataku Cyklopa
 12. 2 żetony Mapy
 13. 2 żetony Lunety
 14. 4 podstawki Papug
 15. 1 instrukcja
 16. 3 żetony pomocnicze
 17. Zapasowe żetony

 

Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Opinie

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Carcassonne: Kupcy i Budowniczowie (druga edycja polska)

47,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

T.I.M.E Stories (Time Stories) Wydanie Polskie

169,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

INNI KLIENCI SPRAWDZALI RÓWNIEŻ:

The Boldest

189,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Mistfall: Heart of the Mists

189,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Lords of Hellas (edycja polska) wersja sklepowa

319,90 zł 339,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Ostatni Piątek

75,99 zł 163,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Martwa Zima: Długa Noc

179,91 zł 199,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Ostatnio przeglądane

Menu