Kapitan Sknera Rodzinne Bomba Games
Kapitan Sknera Rodzinne Bomba Games
Kapitan Sknera Rodzinne Bomba Games
Kapitan Sknera Rodzinne Bomba Games

Kapitan Sknera

liczba graczy 2-6 graczy
wiek graczy od 10 lat
czas gry ok. 30-60 minut
czas gry wydanie polskie

Kaptan Sknera to interaktywna gra o podziale pirackich zdobyczy dla 2-6 graczy, z łupami typu: złote klucze, perły, monety, diamenty i flagi pirackie.

33,22 zł

Wyświetl historię cen produktu

Obecnie brak na stanie


Dodaj do listy życzeń (1)

Dostawa (Pocztex Punkt D+1) już od 9,21 zł.
Sprawdź opcje dostawy

 

Po kolejnej udanej wyprawie łupieżczej, piraci wracają do swojej kryjówki. Teraz najważniejsze zadanie jakie ich czeka, to podział łupów. Czy uda Ci się zagarnąć najcenniejsze skarby i stać się Kapitanem Sknerą?!

Bycie kapitanem piratów to nie jest łatwe zajęcie. Trzeba się sporo napracować by zdobyć cenny łup. Ale jeszcze trudniej jest łupy dzielić równo! Jeśli uda ci się przechytrzyć swych kolegów piratów przy pomocy sprytu i umiejętności handlowych, prawdopodobnie zakończysz podział skarbów mając w rękach najcenniejsze zdobycze!


Kaptan Sknera
 to interaktywna gra o podziale pirackich zdobyczy dla 2-6 graczy, z łupami typu: złote klucze, perły, monety, diamenty i flagi pirackie. Cztery pierwsze pozycje dostępne są w czterech kolorach, i jest ich od 3 do 6 płytek każdej pozycji w tych kolorach. Flagi pirackie są tylko w kolorze czarnym (jak można się było też spodziewać).

Każdy z graczy losuje 6 skarbów ze stosu "łupów" i układa je przed sobą, obrazkiem do góry. Skarby z jednakowym tłem i typem umieszczane są obok siebie tworząc zestaw. Liczba płytek w zestawie musi być widoczna dla wszystkich graczy. Podczas gry kamraci w każdej turze dokonują wymian łupów, a następnie dobierają 1-2 nowe kafelki i dodają je do swojej kolekcji. Podczas wymiany wybierasz przeciwnika, a następnie zabierasz wszystkie kafelki z jednej z jego grup (grupa łupów: kafelki pasujące symbolem i kolorem tła) i dodajesz do swojej kolekcji. Każda grupa ma wartość, którą wylicza się piramidalnie (1 płytka = 1, 2 płytki = 3, 3 płytki = 6, etc.). W zamian za to przeciwnik bierze jedną lub więcej grup od Ciebie o łącznej wartości nie wyższej, niż wartość zestawu, który musiał nam oddać. Jeśli gracz, od którego zabrałeś skarby, nie może wziąć od Ciebie skarbów o tej samej wartości, ma on dwa wyjścia: może zabrać od Ciebie skarby o mniejszej łącznej wartości albo może kazać Ci dopłacić. W drugim przypadku jesteś zobowiązany oddać przeciwnikowi jedną lub więcej grup o łącznej wartości wyższej niż
wartość grupy, którą Ty otrzymałeś. 

Gdy zbierzesz wszystkie płytki w grupie (na przykład, cztery niebieskie perły), umieszczasz te płytki zakryte z boku. Nikt nie może wziąć te płytki od ciebie.

Kiedy ostatni skarb zostanie zabrany ze środka, wszyscy gracze rozgrywają ostatnią rundę. Po tym
następuje koniec gry i podliczenie punktów. Tytuł Kapitana Sknery otrzymuje gracz, którego skarby są najbardziej wartościowe.


Kapitan Sknera zawiera także zasady dla dwóch graczy, które wprowadzają Ducha kapitana Sknery, z którym gracze mogą handlować. Jest także wariant, w którym gracze również zdobywają punkty za liczbę różnokolorowych grup, oraz wariant "Kapitan Szelma", w którym jeśli niemożliwe jest podczas wymiany wzięcie skarbów o równej lub niższej wartości, to gracz nie dostaje niczego.

     

Krótko o mocnych stronach gry:

  1. Główne mechaniki wykorzystywane w grze, to zbieranie zestawów oraz dokonywanie wymian.
  2. Gra mimo swojej prostoty zasad ma świeży pomysł, i dzięki temu bardzo pozytywny odbiór jak już zechcecie ją wypróbować.
  3. Gra posiada negatywną interakcję, ale piracki klimat i układ rozgrywki dają wiele okazji do śmiechu, więc występuje ona w złagodzonej formie. Dzięki temu gra jest dobrą pozycją dla różnorodnego towarzystwa.

 
Dla kogo warto tę grę zakupić?

  1. Jest to dobra pozycja dla całej rodziny, szybka do nauki, ma łatwe zasady, a daje sporo możliwości pomyślunku, więc starsi uczestnicy rozgrywek na pewno nie będą się nudzić.
  2. Ze względu na kompaktowe opakowanie i szybki czas rozgrywki polecamy ten tytuł na wszelkie wycieczki i wyjazdy

Zawartość pudełka:

  1. 115 skarbów
  2. 6 kart pomocy
  3. instrukcja