REX: Final Days of an Empire

4
- 1 opinia

New product

Ostatnie dni Imperium Lazax nadeszły w 79 roku trwania wojny...

More details

172,50 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas grypowyżej 180 minut
wiek graczyod 13 lat
liczba graczydla 3-6 graczy
Instrukcja: angielska
Wydanie: angielskie
 
Opis

Ostatnie dni Imperium Lazax nadeszły w 79 roku trwania wojny, kiedy bez ostrzeżenia, Federacja Sol przeprowadziła śmiertelnie groźną ofensywę bezpośrednio na planetę Mecatol Rex - odwieczną stolicę Imperium.

Rozpoczęła się wówczas dramatyczna walka o przetrwanie stolicy, zarówno na polach dyplomacji jak i w przestworzach. REX: Final Days of an Empire to opowieść o tej starożytnej batalii.

Gra przeznaczona jest dla 3 do 6 osób, które wcielają się w wybrane cywilizacje, walczące w chylącej się ku upadkowi stolicy o władzę nad galaktyką.

Ta efektownie wydana planszówka oferuje rozgrywkę pełną negocjacji, intryg i wielkich wojennych operacji. Akcja REX: Final Days of an Empire osadzona jest w niezwykle barwnym uniwersum znanym z Twilight Imperium - innej przebojowej planszowej strategii wydanej przez Fantasy Flight Games. O ile  Twilight Imperium opowiada o walce o dominację w galaktyce, na gruzach starożytnego Imperium, o tyle REX: Final Days of an Empire przenosi nas 3 tysiące lat wstecz, opowiadając o ostatnich dniach Lazax.

Uwaga! W grze występuje duża liczba elementów z napisami w języku angielskim (np. karty, plansze, itp.). Wszyscy gracze powinni znać ten język lub posiadać tłumaczenie elementów gry.
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: Bill Eberle, John Goodenough, Jack Kittredge, Corey Konieczka, Peter Olotka, Christian T. Petersen
Miejsce w rankingu: 613
Ocena użytkowników: 7.13902 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Area Control / Area Influence, Auction/Bidding, Hand Management, Partnerships, Point to Point Movement, Variable Player Powers
Link do strony gry w portalu boardgamegeek
 
Opinie
Zakupione w naszym sklepie
Napisany przez dnia 2014-07-13 Zakupiono w naszym sklepie
4
Po pierwszej rozgrywce śmiało mogę stwierdzić, iż jest to super plansza Tłumaczenie idzie w miarę sprawnie, nie ma wielu wyjątków od wyjątków :), a instrukcja jest dość solidnie napisana.Sama rozgrywka idzie całkiem płynnie, jedynie małe przestoje występują jeśli się nie walczy i czeka na innych graczy, ale nie są to długie przerwy. Jeśli lubicie grać w gry, gdzie liczy się kontrola, knucie i planowanie, a do tego waszą ulubioną pozycją jest GoT...to polecam gorąco :) Rex idealnie się nadaj, żeby odbić się trochę od GoT'a. :)
Strona: 1

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Koszulki FFG Standard 50 szt.

12,95 zł
Wysyłka w 24 godziny

INNI KLIENCI SPRAWDZALI RÓWNIEŻ:

Merchants & Marauders: Broadsides

155,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Captain Sonar

156,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Star Cartel

83,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Zamek Smoków

132,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Forum Trajanum ( edycja Polska)

166,90 zł 179,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Menu