Żyrafometr Edukacyjne Rebel
Żyrafometr Edukacyjne Rebel
Żyrafometr Edukacyjne Rebel
Żyrafometr Edukacyjne Rebel
Żyrafometr Edukacyjne Rebel
Żyrafometr Edukacyjne Rebel
Żyrafometr Edukacyjne Rebel
Żyrafometr Edukacyjne Rebel

Żyrafometr

liczba graczy 2-8 graczy
wiek graczy od 10 lat
czas gry poniżej 30 minut
czas gry wydanie polskie

Szybka gra w porównywanie faktów

58,15 zł

Wyświetl historię cen produktu

Obecnie brak na stanie


Dodaj do listy życzeń (1)

Dostawa (Pocztex Punkt D+1) już od 9,21 zł.
Sprawdź opcje dostawy

 

Czy próbowaliście kiedyś porównać prędkość, z jaką opada kropla deszczu, z wagą największej na świecie dyni albo z liczbą pokojów w Pałacu Buckingham?

Żyrafometr to gra imprezowa i edukacyjna, w której od dwóch do ośmiu graczy ma okazję stanąć przez zbiorem najróżniejszych faktów dotyczących otaczającego nas świata i wspólnymi siłami (lub grając przeciwko sobie) obstawiać, które z nich mają przypisaną najmniejszą, a które największą liczbę.

Na czym to polega? 

Na początku rundy gracze z talii 300 kart losują sześć i układają je na torze z liczbami. Przy użyciu żetonów na planszy głosowania, muszą odgadnąć, który z faktów na odwrocie ma największą, a który najmniejszą liczbę. Za poprawne wskazanie odpowiedzi gracz otrzymuje kryształ. Ten z graczy, który jako pierwszy zbierze siedem kryształów wygrywa grę. 

Rozgrywkę można prowadzić walcząc o punkty, lub w wariancie kooperacyjnym - w którym gracze wspólnie zgadują, który fakt ma największą wartość, a który najmniejszą - rywalizując z tytułowym Żyrafometrem

Dodatkowy wariant pozwala na utrudnienie gry poprzez zwiększenie ilości prezentowanych kart z zagadkami oraz odbieranie kryształów w przypadku jeśli gracz zagłosował na odwrót (zagłosował na fakt z największą liczbą, który po odwróceniu kart okazał się faktem o liczbie najniższej).  

Czemu pokochacie tę grę? 

Żyrafometr zapewnia rozrywkę na długie godziny, podczas których oprócz dobrej zabawy, poznajemy też wiele interesujących ciekawostek na temat otaczającego nas świata!

W świecie niesamowitych i zaskakujących oraz tych zwyczajnych i zabawnych faktów, spróbujcie odgadnąć, które z nich mają przypisaną największą, a które najmniejszą wartość liczbową!

Zawartość pudełka:

  1. 300 dwustronnych kart faktów (awers - fakt, rewers - liczba)
  2. plansza numeryczna na karty faktów,
  3. żetony oznaczone symbolami „+” i „-”
  4. 48 żetonów głosowania (8 zestawów żetonów ponumerowanych
  5. od 1 do 6)
  6. około 60 kryształów
  7. plansza głosowania
  8. instrukcja