Twilight Imperium: Świt nowej ery + ZESTAW PROMOCYJNY

0
- 0 opinii

New product

Mecatol Rex. Centrum znanej galaktyki i niegdysiejsza siedziba Imperium Lazax. Dzisiaj Rex to tylko zgliszcza potężnej cywilizacji, dawno zapomniane imperium, a także obiekt pożądania wszystkich ras biorących udział w galaktycznych konfliktach.

More details

549,90 zł

- +

Dostępność: Przedsprzedaż - wysyłka po premierze ok. koniec grudnia 2018/początek stycznia 2019
czas grypowyżej 180 minut
wiek graczyod 12 lat
liczba graczydla 3-6 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: Galakta
 
Opis

Galaktyka w stanie wojny 

Od dwóch dekad Twilight Imperium jest niedoścignionym wzorem genialnej i monumentalnej strategii. Czwarta edycja to najbardziej dopracowana wersja gry, jaka kiedykolwiek powstała. Od trzech do sześciu graczy zmierzy się w militarnej, politycznej i ekonomicznej walce o kontrolę nad galaktyką. 16 frakcji, ponad 350 figurek, 51 kafelków, 561 znaczników i prawie 400 różnych kart - to musi robić wrażenie! 

Dzieje cywilizacji 

Każda rozgrywka w Twilight Imperium to osobna, unikalna epopeja pełna zdrady, konfliktu i wspaniałych podbojów. Galaktykę tworzy 51 kafli, na których znajdziecie wszystko, poczynając od dziewiczych planet, przez supernowe, po pola asteroid i uskoki grawitacyjne. Gracze otrzymują pule kafli i naprzemiennie "układają wszechświat" wokół Mecatol Rex - galaktycznej stolicy znajdującej się w jego centrum. Strategicznie umieszczona burza jonowa może stanowić naturalną barierę dla Twojej rasy, ograniczając kierunek rozwoju, zaś szczęśliwie położony uskok grawitacyjny może ochronić pokojowo nastawioną nację przed agresywnym sąsiadem. W Twilight Imperium jesteście jednocześnie konstruktorami, jak i zdobywcami kosmosu! 

Runda gry rozpoczyna się od wyboru jednej z 8 kart strategii, które determinują kolejność graczy oraz dostępne dla nich unikalne akcje (od zapewnienia dodatkowych żetonów rozkazów, po zapewnienie kontroli nad handlem w całej galaktyce). Po dokonaniu wyboru, gracze aktywują swe międzygwiezdne flotylle, skacząc między systemami, podbijając nowe planety dla swych imperiów, handlując i zwierając sojusze. Na koniec tury gracze wspólnie ustalają nowe prawa i agendy, które niejednokrotnie zmieniają oblicze rozgrywki w nieoczekiwany sposób. 

Na koniec każdej rundy podliczane zostają punkty zwycięstwa, przyznawane za spełnienie warunków z 10 zakrytych kart, z których co turę odkrywana jest kolejna. Każdy z graczy posiada także dwa sekretne cele, których wypełnienie przyniesie mu dodatkowe punkty. Do owych celów może należeć rozwój nowej technologii, podbicie ojczyzny sąsiada, czy inne wydarzenie. Im rozgrywka trwa dłużej, tym więcej sekretnych celów zostaje rozdanych graczom, nadając grze dynamizmu i tworząc satysfakcjonujące wyzwania - aż do momentu gdy jeden z władców osiągnie pułap 10 punktów, tym samym kończąc grę. 

Galaktyka przywrócona 

Handel, eksploracja, podbój, rozwój, zarządzanie - nadchodzi najlepsza strategia wszechczasów. Jeśli myśleliście kiedyś o tym, czy jest na świecie jedna gra, którą warto mieć na swojej półce, bo nigdy się nie zestarzeje, nie znudzi i zawsze chętnie do niej wrócicie (jak tylko będziecie mieli kilka godzin wolnego czasu na rozgrywkę), to odpowiedź jest prosta - Twilight Imperium.

PRZEDSPRZEDAŻ: Ten przedmiot jest w przedsprzedaży i nie mamy go w magazynie gotowego do wysyłki. Przewidywana data dostawy to ok. koniec grudnia 2018/początek stycznia 2019 (termin może ulec zmianie). Zamówienia zawierające przedmioty w przedsprzedaży zostaną wysłane po skompletowaniu całego zamówienia. Jeśli zależy Ci na szybkiej wysyłce przedmiotów, które mamy w magazynie, zamów ten produkt w oddzielnym zamówieniu.
Do każdego egzemplarza zakupionego w przedsprzedaży dokładamy: akrylowy żeton mówcy, akrylowy żeton namiestników oraz dwa plakaty z grafkami z gry w rozmiarze ok. 30x45 cm
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: Christian T. Petersen
Miejsce w rankingu: 50
Ocena użytkowników: 7.88512 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Action Point Allowance System, Area-Impulse, Dice Rolling, Modular Board, Player Elimination, Tile Placement, Trading, Variable Phase Order, Variable Player Powers, Voting
Link do strony gry w portalu boardgamegeek
 
Opinie

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Munchkin 4 - Rumaki Do Paki

43,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Sagrada (edycja polska)

109,99 zł
Wysyłka w 24 godziny

Cyklady

177,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Sid Meier’s Civilization: Nowy początek

183,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

16-Pocket Platinum Page with 41 mm x 63 mm Pocket 1 szt.

0,95 zł
Wysyłka w 24 godziny

INNI KLIENCI SPRAWDZALI RÓWNIEŻ:

RISING SUN: INWAZJA DYNASTII

159,99 zł 176,90 zł
Przedsprzedaż - wysyłka po premierze ok. I kwartał 2019

Mata do gry Horror w Arkham: Trzecia edycja

169,90 zł
Przedsprzedaż - wysyłka po premierze ok. I połowa 2019

Isle of Skye: Druids

74,90 zł
Przedsprzedaż - wysyłka po premierze ok. listopad 2018

Caverna: Cave vs Cave - Era II: The Iron Age

49,99 zł
Przedsprzedaż - wysyłka po premierze ok. listopad 2018

Menu