-0%

Orlean (edycja polska) - Inwazja

New product

Duże rozszerzenie zawierające 6 scenariuszy oraz nowe komponenty

More details

129,00 zł

- +

Dostępność: W magazynie
czas gryok. 90-120 minut
wiek graczyod 12 lat
liczba graczydla 1-5 gracza
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: Baldar
 
Opis

Po wielu latach pokoju i dostatku, Olrean musi zmierzyć się z nadchodzącą zawieruchą. Najeźdźcy zagrażają miastu! Nadszedł czas, by porzucić spory i połączyć siły, by bronić Orleanu... Odkryj zupełnie nowy świat tej popularnej gry i zmierz się, aż z 6 nowymi regrywalnymi scenariuszami!

Orlean - Inwazja to pierwszy duży dodatek do szeroko nagradzanej gry Orlean. Zawiera sześć scenariuszy, nowe budynki oraz całe multum kart wydarzeń.

Inwazja - scenariusz kooperacyjny

Uchrońcie miasto przed nadchodzącą inwazją w kooperacyjnym scenariuszu. Razem zadbajcie o pełne spichlerze, wznieście nowe mury i wzmocnijcie granice! Pamiętajcie jednak, że każdy z Was będzie musiał też wypełnić swoje indywidualne zadania. W każdej rundzie czekają na was nowe wyzwania: wybucha pożar, nadchodzi plaga szczurów... Wzajemne wsparcie i współpraca będzie wam bardzo potrzebne w tych trudnych czasach....

Dobrobyt - scenariusz dla 2-5 graczy

Ten wariant wprowadza do gry tajne zadania, za które gracze otrzymują dodatkowe punkty. Spraw, by cieśla dotarł do wyznaczonych miast i dopilnuj, aby wzniósł budynki, dzięki, którym udowodnisz innym, że to właśnie Ty jesteś najlepszym zarządcą.

Trzy scenariusze dla rozgrywki solo

W różnorodnych scenariuszach dla jednego gracza będziesz musiał sprostać wyjątkowym wyzwaniom. Wcielisz się w dygnitarza zabiegającego o poklask mieszkańców, będziesz miał szansę przenieść stolicę z jednego miasta do innego, bądź wcielić się w kupca, który odwiedzi najodleglejsze zakątki krainy.

Pojedynek - scenariusz dla 2 graczy

W wariancie dla dwóch graczy staniecie naprzeciw siebie w walce o to, kto zostanie najlepszym kupcem w prowincji. W tym szaleńczym wyścigu gracz, który jako pierwszy ukończy wszystkie zadania, wygrywa. W przypadku remisu, o zwycięstwie decydują zasoby, które udało wam się zebrać podczas rozgrywki.

Gra Orlean to najwyższych lotów gra strategiczna, która przenosi nas do regionu centralnej Francji z okresu Średniowiecza, gdzie zadaniem każdego z graczy będzie jak najefektywniejsze wykorzystywanie farmerów, naukowców, budowniczych, handlarzy, rycerzy, kapłanów i innych mieszkańców, do powiększania swoich wpływów.

Przeprowadzaj karawany, zdobywaj wiedzę, odkrywaj technologie, módl się, wytwarzaj narzędzia i handluj tym, co tylko wpadnie Ci w ręce. W grze znajdziesz wiele potencjalnych dróg zwycięstwa, a najlepsi nauczą się wykorzystywać ich kombinację, do osiągania najlepszych wyników.

Orlean Reinera Stockhausena jest jedną z najlepszych gier 2015 r. Potwierdza to między innymi nominacja do „Kennerspiel des Jahres 2015”.

Uwaga! By zagrać w 5 osób potrzebujecie rozszerzenia Orlean - Dodatek dla 5 Gracza.

Zawartość pudełka:

 1. 5 kafli Zastępstwa dla Skryptorium
 2. 31 kafli Klepsydr ze „Zdarzeniami kooperatywnymi”
 3. 22 kafle Budynków Specjalnych
 4. 2 dodatkowe żetony Mieszczan
 5. 22 karty Konstrukcji
 6. 1 dwuczęściowa plansza Obrony Miasta
 7. 5 plansz scenariuszy
 8. 1 plansza Auli
 9. 5 plansz akcji Poparcia
 10. 5 plansz akcji Cieśli
 11. 1 plansza akcji Domu burżuazji
 12. 1 karta pomocy
 13. 9 kart Postaci
 14. 1 pionek Cieśli
 15. 7 kafli Budynków
 16. 10 znaczników
 17. dodatkowe monety
 18. 1 instrukcja
Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Orlean (edycja polska)
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: Inka Brand, Markus Brand, Reiner Stockhausen
Miejsce w rankingu: Nie dotyczy
Ocena użytkowników: 8.29404 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Cooperative Play, Deck / Pool Building, Point to Point Movement, Worker Placement
Link do strony gry w portalu boardgamegeek

Menu