Zestaw GO 13-liniowe/Szachy/Gomoku magn. 16,5 cm

0
- 0 opinii

New product

GO Na początku rozgrywki plansza jest pusta, a gracze zapełniają ją, wykładając na zmianę po jednym swoim kamieniu i umieszczając go na przecięciu lini

More details

38,90 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas gryponiżej 30 minut
wiek graczyod 6 lat
liczba graczydla 2 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: angielskie
Wydawca: UBON
 
Opis

GO
Na początku rozgrywki plansza jest pusta, a gracze zapełniają ją, wykładając na zmianę po jednym swoim kamieniu i umieszczając go na przecięciu linii znajdujących się na planszy. Kamienia raz postawionego na planszy nie można przesuwać. Zamiast wykonać ruch gracz może spasować i nie umieszczać na planszy żadnego kamienia.

Kamienie, które sąsiadują ze sobą w pionie lub w poziomie (ale nie po przekątnej) tworzą łańcuchy. Wielkość łańcuchów występujących w grze nie jest niczym ograniczona. Jeżeli w wyniku ruchu gracz otoczy kamień lub łańcuch przeciwnika (pozbawi je oddechu), to bierze w niewolę (zdejmuje z planszy) otoczone kamienie.

SZACHY
Wymiar szachownicy: 165x165 mm.

Szachy to strategiczna gra umysłowa. Opracowanie pierwszych zasad gry datuje się na V wiek n.e. w Indiach, czyli ponad 1500 lat temu. Zebrano liczne dowody na potwierdzenie tego, że tak było - świadczą o tym liczne wykopaliska i zapisy w starych księgach. Do Europy gra trafiła około 1000 lat temu, do Polski, około 800 lat temu. Obecnie szachy są grą znaną na całym świecie.

Klasyczna partia szachów toczy się pomiędzy dwiema osobami. Szachownica, na której rozgrywana jest partia podzielona jest na 64 pola: jasne i ciemne (na przemian), nazywane umownie - białymi i czarnymi.

Najważniejszą figurą w szachach jest król. Celem gry jest zamatowanie króla przeciwnika. Wygrywa ten gracz, który dokona tego pierwszy.

GOMOKU
Gracze kładą na planszy, na przemian po jednym swoim pionie (jeden z graczy używa pionów czarnych, drugi białych). Zaczyna grający czarnymi.

W najprostszej wersji celem każdego z graczy jest ułożenie nieprzerwanego łańcucha pięciu pionów własnego koloru (w poziomie, pionie lub po przekątnej). Niestety, w tej wersji gry istnieje strategia wygrywająca dla rozpoczynającego, to znaczy, że wykonując odpowiednie ruchy zawsze może wygrać. Dlatego w praktyce turniejowej modyfikuje się zasady wykonywania kilku pierwszych ruchów.

Zawartość produktu:

  1. dwustronna plansza do gry
  2. zestaw pionków do go i gomoku
  3. 32 figury szachowe
  4. instrukcja
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Do tego produktu dołączana jest czarno-biała instrukcja w języku polskim.
 
Opinie

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Wiewióry

31,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Farmageddon

40,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

WILKI I OWCE + GRUBE RYBY (DODATEK)

39,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Sabotażysta

34,90 zł
ok. 7 dni roboczych

Super Farmer 2013

38,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Menu