Tryktrak / Backgammon

0
- 0 opinii

EC11

New product

Pięknie wykonany przez polskiego rzemieślnika zestaw do gry w tryktraka jedną z najbardziej popularnych i emocjonujących gier tradycyjnych. Tryktrak znany je

More details

45,00 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas gry ok. 30-60 minut
wiek graczyod 8 lat
liczba graczydla 2 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: Ecola
 
Opis

Pięknie wykonany przez polskiego rzemieślnika zestaw do gry w tryktraka jedną z najbardziej popularnych i emocjonujących gier tradycyjnych. Tryktrak znany jest niemal na całym świecie ma on wiele tradycyjnych odmian, w które można grać za pomocą naszego zestawu. Gra ta szczególnie popularna jest w Grecji, na Bałkanach i w krajach bliskowschodnich takich jak Turcja. Tryktrak bawi ludzi od co najmniej średniowiecza. pasjami grali w tryktraka przedstawiciel wszystkich stanów: rycerstwa, mieszczaństwa i duchowieństwa. Popularny jest od tamtego czasu w niemal całej Europie.  Wynika to z faktu, że mimo czynnika losowego w grzę decydujący wpływ na zwycięstwo mają umiejętności graczy. Stąd też rozgrywa się co roku mistrzostwa świata w Tryktraka w Monte Carlo. Zapraszamy do odkrycia pasjonującego świata tryktraka, którego popularności nie zaszkodziły nawet zakazy gry wydawane przez królów europejskich, cesarzy japońskich i władze duchowne.

Zestaw zawiera zamykane lakierowane pudełko do gry wraz z planszą, zestaw 30 pionków do gry i dwie kości a także instrukcje w jezyku polskim, ale także w francuskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, co pozwoli grać w międzynarodowym towarzystwie.

Wymiary gry:30x32 cm.

Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: (Uncredited)
Miejsce w rankingu: 958
Ocena użytkowników: 6.51273 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Betting/Wagering, Roll / Spin and Move
Link do strony gry w portalu boardgamegeek
 
Opinie

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie.

Kod QR

Ostatnio przeglądane

Menu