7 Cudów Świata

4
- 13 opinii

RE3

New product

Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż k

More details

125,00 zł

- +

Dostępność: wysyłka 24 godziny
czas gry ok. 30-60 minut
wiek graczyod 10 lat
liczba graczydla 2-7 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: Rebel
 
Opis

Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki!

Gra w 7 cudów toczy się przez trzy wieki. W każdym wieku gracze otrzymują siedem kart z konkretnej talii. Wybierają jedną z kart, a pozostałe przekazują sąsiednim graczom. Gracze pokazują swoje karty jednocześnie (płacąc lub uzyskując surowce albo wchodząc w interakcję z innymi graczami na różne sposoby). Każdy z graczy wybiera następną kartę z talii którą wcześniej przekazali i proces zaczyna się od nowa, dopóki gracze nie odkryją po sześć kart każdy z danego wieku. Po trzech wiekach gra się kończy.

Dlaczego zachwycisz się tą grą?

Przy swojej prostocie oferuje jednocześnie bardzo wiele dróg do zwycięstwa, dzięki czemu każda rozgrywka może być inna!
Swoista mechanika ciągnięcia kart, na której opiera się cała gra, powoduje, że nikt nie czeka na swoją kolejkę! Wszyscy grają jednocześnie, cały czas. Właśnie dzięki temu przy grze w sześć osób całą rozgrywkę można przeprowadzić nawet w 30 minut! 
Gra oferuje interakcję, ale praktycznie nie występuję tutaj interakcja negatywna. Nikt nikomu nie zniszczy starannie budowanego królestwa. Może jedynie odebrać potencjalne punkty zwycięstwa.
Wspaniały system handlu, umożliwiający uzupełnianie braków swojej gospodarki handlem z państwami ościennymi, wymusza na graczach śledzenie poczynań innych i jednocześnie pozwala mądrze wykorzystać ruchy przeciwników dla własnej korzyści.
Zależności występujące między kartami pozwalają z jednej strony na tworzenie w czasie gry atrakcyjnych kombinacji, a jednocześnie umożliwiają podebranie przeciwnikowi karty, która w przyszłości bardzo by mu się przydała.

7 cudów jest świetnie zbalansowaną grą o rozwoju cywilizacji, a przy tym szybką i niezwykle przyjemną.

Zawartość produktu:

 1. 7 plansz Cudów Świata
 2. 7 kart Cudów Świata
 3. 49 kart I Era
 4. 49 kart II Era
 5. 50 kart III Era
 6. 42 żetony Konflikt
 7. 20 monet o wartości 3
 8. 30 monet o wartości 1
 9. 1 notes punktacji
 10. 1 instrukcja
 11. 2 karty wariantu dla 2 graczy
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: Antoine Bauza
Miejsce w rankingu: 32
Ocena użytkowników: 7.84297 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Card Drafting, Hand Management, Set Collection, Simultaneous Action Selection, Variable Player Powers
Link do strony gry w portalu boardgamegeek
 
Dodatki
 
Opinie
Napisany przez dnia 2016-10-04
5
Polecam ten tytuł gorąco, gramy w nią z różnymi osobami w różnym wieku i nigdy się nie nudzi, dużo możliwości zdobycia punktacji, a dzięki losowemu rozdawaniu kart oraz ich późniejszej wymianie między graczami staje się nieprzewidywalna; tak więc nikt nie jest pewny wygranej do samego końca; ze wszystkimi dodatkami może nieźle zaskakiwać. Zasady opanować się da nawet po pierwszej grze. U nas tak ponad godzinkę (do 1,5 godziny) gra się jedną partie łącznie z przygotowaniem kart i plansz dla siedmiu osób z wszystkimi oficjalnymi dodatkami. Po za tym polecam zakup w 3Trole gry dostałem bardzo dobrze zapakowane i w szybkim tempie trafiły na mój stół.
Napisany przez dnia 2016-08-26
5
Bardzo dobra gra. Nieodczuwalny down-time, fajna mechanika draft-ingu kart, kilka dróg do zwycięstwa, ogromna regrywalność. Chętnie zagram kilka partii pod rząd.
Napisany przez dnia 2014-05-13
5
Jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Polecam
Napisany przez dnia 2014-02-24
5
Zdecydowanie jedna z lepszych gier w jakie grałem Pierwsza rozgrywka, co prawda, była dosyć ciężka, gdyż trzeba było ogarnąć wszystkie zasady. Natomiast następna gra poszła jak z górki, a na dzień dzisiejszy nie możemy oderwać się od 7 Cudów Świata :) polecam każdemu zwłaszcza za niepowtarzalność rozgrywek i olbrzymią różnorodność strategii :)
Napisany przez dnia 2014-01-13
5
Świetna gra gorąco polecam. wciąga i naprawdę można poczuć klimat Starożytności (oczywiście gdy grasz z osobami, które też to czują). Regrywalność jest spora, każdym państwem miastem trzeba grać trochę inaczej. Sposobów na zwycięstwo też jest całkiem dużo. poza tym nawet przy 7 graczach trudno o nudę bo poszczególne tury wykonywane są niemal jednocześnie, dotyczą nie tylko gracza, ale też jego sąsiadów przy stole...wg mnie absolutny must have
Napisany przez dnia 2013-11-11
5
Całościowa ocena = 5. Na nią składa się podstawka ze wszelkimi wydanymi dodatkami, oraz tymi fanowskimi. Moje pudło stał się bardzo ciężki. Ogromna ilość kart cudów oraz kart dodatków po prostu powala. Gra jest świetna. Przy ośmiu osobach nie ma sobie równych. Po kilku rozgrywkach jest na tyle nieskomplikowana, że można rozegrać ją w 30 40 minut. Co do militariów nie zgodzę się Można pójść w zupełnie innym kierunku. Zbierać kolory kart, gildie, a z dodatkami można jeszcze więcej. Punkty militarne nie są aż tak ważne w całościowej ocenie. Zobaczcie jak gra prezentuje się w pełnej okazałości... zapraszam na http: cichy blog.pl
Zakupione w naszym sklepie
Napisany przez dnia 2013-06-05 Zakupiono w naszym sklepie
5
Must have dla każdego gracza. Pozwala czerpać przyjemność z gry z mniej doświadczonymi graczami. Intuicyjna, szybka i każdy coś zdoła zbudować, tak więc gracze nie zniechęcą się niepowodzenie. Każdy ma poczucie, że wykombinował coś fajnego nawet jeśli jest ostatni. Nie grałem jeszcze z kimś kto by 7 cudów nie polubił.
Napisany przez dnia 2013-04-03
4
Gra świetna, łatwe zasady równoczesne wykonywanie tur interakcja wiele dróg zwycięstwa cena niestandardowe wielkości kart dodatki wprowadzają karty z lekko innym odcieniem rewersów. No i nazwy wielu kart są po angielsku w dodatkach.[quote name=rolllooo] 5) Moim zdaniem troszeczkę przekozaczona kwestia konfliktów: wszyscy gracze są w zasadzie zmuszeni do budowania budynków militarnych, bo inaczej przeciwnik zdobywa po ostatniej erze nawet 60 ptk, więc tworzy się pewien schemat grania, który polega zawsze na wybudowaniu najpierw militariów, a potem innych budynków.[ quote]Maksymalnie jeden gracz w trzeciej erze może zdobyć z konfliktów 10 pkt. Gracz atakuje tylko i wyłącznie swoich sąsiadów czyli rozpruje tylko 2 konflikty. Dlatego konflikty nie są aż tak ważne można to nadrobić zielonymi karatami nauki, czy też gildią.
Zakupione w naszym sklepie
Napisany przez dnia 2013-03-30 Zakupiono w naszym sklepie
4
Bardzo dobra gra , proste zasady , szybka rozgrywka , ładne wykonanie , jak dla mnie ma jeden drobny minus nie posiada toru do zaznaczania punktów zwycięstwa (trzeba je zapisywać w notesie). Polecam
Napisany przez dnia 2013-01-30
4
Bardzo ciekawa , strategiczna gra dla nawet 7 osób i bardzo szybka, każdy wykonuje turę równocześnie a uważać musimy tylko na to co robią sąsiedzi, cena trochę przesadzona jak na ilość elementów ale naprawdę warto.
Strona: 12

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Star Wars: Armada - Fregata szturmowa Mk. II

144,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Granie w Malowanie

17,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

07 zgłoś się

88,50 zł
Wysyłka w 24 godziny

7 Cudów Świata: Babel

99,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Protector Pro-Matte Non-Glare 50 Clear

9,50 zł
na zamówienie - wysyłka do 14 dni

Wysokie Napięcie: Europa Centralna / Beneluks

33,50 zł
Wysyłka w 24 godziny

Dixit 6: Wspomnienia

65,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Uga Buga!

38,50 zł
Wysyłka w 24 godziny

Czarne historie

35,70 zł
Wysyłka w 24 godziny

Farmageddon

40,90 zł
na zamówienie - wysyłka do 5 dni

Trambahn

77,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Mamy szpiega! (Spyfall)

59,90 zł
Oczekiwana dostawa - wysyłka do 5 dni

Story Cubes: Prehistoria

12,95 zł
Wysyłka w 24 godziny

Stone Age (Epoka kamienia)

155,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Takenoko (edycja polska)

111,99 zł
Na zamówienie - wysyłka do 5 dni

Catan: Gra planszowa - Ropa z Catanu

13,50 zł
Na zamówienie - wysyłka do 5 dni

Słowny Ekspres

17,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Descent: Wędrówki w mroku - Legowisko Jaszczura

119,00 zł
Na zamówienie - wysyłka do 5 dni

The Resistance: Avalon - Rycerze Króla Artura

48,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Tzolkin: Kalendarz Majów

129,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Tangram w metalowej puszce

23,80 zł
Wysyłka w 24 godziny

Literkobranie

17,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Szczęść Boże!

109,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Bierki

5,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Agricola - chłopi i ich zwierzyniec

79,50 zł
Wysyłka w 24 godziny

Carcassonne Opactwa i burmistrzowie

44,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

BrainBox: Moje pierwsze obrazki

56,50 zł
Wysyłka w 24 godziny

Pan tu nie stał: Demoludy

45,90 zł
Wysyłka w 24 godziny

Neuroshima HEX 3.0

109,99 zł
Wysyłka w 24 godziny

Prawo dżungli (dodatek)

27,00 zł
Wysyłka w 24 godziny

Kod QR

Ostatnio przeglądane

Menu