Madżong(Mahjong) Logiczne Grapet

Madżong(Mahjong)

liczba graczy 4 graczy
wiek graczy od 15 lat
czas gry powyżej 180 minut
czas gry wydanie polskie

Mahjong to nie prosta układanka, ale niezwykle popularna w Chinach strategiczna gra dla 4 osób, stworzona przez Konfucjusza ok. 500 r. p.n.e. ! 

118,25 zł

Wyświetl historię cen produktu

Obecnie brak na stanie


Dodaj do listy życzeń (3)

Dostawa (Pocztex Punkt D+1) już od 9,21 zł.
Sprawdź opcje dostawy

 

Mahjong to nie prosta układanka, ale niezwykle popularna w Chinach strategiczna gra dla 4 osób, stworzona przez Konfucjusza ok. 500 r. p.n.e. ! Gracze rozpoczynają od zbudowania "chińskiego muru", z którego po kolei wyciągają klocki, tworząc z nich rozmaite układy. Mahjong przypomina nieco pokera, ale jest dużo bardziej rozbudowany, a możliwych do ułożenia układów jest dużo więcej.

Czym jest Mahjong?

Mahjong to pochodząca z Chin gra dla czterech graczy. Gra ta jest tak popularna na całym świecie, że wyróżnia się kilka różnych wersji Mahjong (m.in. chińską, japońską i amerykańską).

W grze Mahjong wykorzystuje się specjalny komplet 144 kamieni przypominających z wyglądu klocki do domina, ale podzielonych na grupy w sposób podobny do kolorów w kartach. Gracze po potasowaniu kamieni ustawiają z nich tzw. mur (kamienie w murze są zakryte), z którego następnie ciągną 13 lub 16 kamieni i każdy z nich ustawia je pionowo przed sobą, w taki sposób, że jedynie on widzi ich oznaczenia (jest to odpowiednik ręki w grach karcianych). Następnie gracze ciągną po jednym kamieniu, po każdym ciągnięciu odrzucając jeden kamień ze swojej ręki na środek stołu wierzchem do góry. Odrzucony kamień w pewnych sytuacjach może zostać wzięty przez kolejnego lub poprzedniego gracza. Celem gry Mahjong jest skompletowanie jednej z określonych konfiguracji kamieni. Gracz, który dokona tego pierwszy, wygrywa rozgrywkę.

Zawartość produktu:

  1. 144 kamienie
  2. instrukcja