Negalyod

17181

New product

Przygodowa opowieść science fiction, rozgrywająca się w pustynnym świecie pełnym dinozaurów i latających pojazdów!

More details

69,90 zł

- +

Dostępność: W magazynie
Tytuł serii: Negalyod
Wydawca: Egmont
Scenariusz: Vincent Perriot
Rysunki: Vincent Perriot
Liczba stron: 208
Oprawa: twarda
Format: 216x285 mm
ISBN: 9788328197329
Data wydania: 12 luty 2020
Druk: Kolor
Papier: Kredowy
 
Opis

Przygodowa opowieść science fiction, rozgrywająca się w pustynnym świecie pełnym dinozaurów i latających pojazdów! Na planecie, która uległa ekstremalnemu efektowi cieplarnianemu, większość ludzi żyje w napowietrznych miastach, a jedynie nieliczni nomadowie zamieszkują rozległe pustynie.
Aby utrzymać porządek w tym zniszczonym świecie, władzę dyktatorską sprawuje wojsko kierowane przez sztuczną inteligencję zwaną Siecią. Wszelkie przejawy buntu są krwawo tłumione, a wybranych dysydentów przewozi się do tajemniczego Centrum Sieci. Wywodzący się z ludu pustyni młodzieniec postanawia dotrzeć do głównego miasta „na górze”. Kieruje nim zwykła zemsta, dlatego nawet on sam nie przypuszcza, że jego mała prywatna wojna zapoczątkuje wielkie zmiany na całej planecie...

Vincent Perriot to urodzony w 1984 roku francuski autor komiksów takich jak „DOG" czy „Paci", a także rysownik serii „Taïga rouge" i „Belleville story" (scen. obu tytułów: Arnaud Malherbe). W pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku zdobył kilka wyróżnień dla młodych twórców, w tym dwie nagrody Festiwalu w Angoulême.

Menu