DMZ – Strefa zdemilitaryzowana - 2

18152

New product

Drugi tom przygód Matty’ego Rotha, młodego korespondenta wojennego, w rewelacyjnej serii „DMZ – Strefa Zdemilitaryzowana”

More details

82,95 zł

- +

Dostępność: W magazynie
Tytuł serii: DMZ
Wydawca: Egmont
Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: Riccardo Burchielli, Natan Fox, Kristian Donaldson, Danijel Žeželj, Viktor Kalvachev
Numer tomu: 2
Liczba stron: 416
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
ISBN: 9788328196278
Data wydania: 29 kwiecień 2020
Druk: Kolor
Papier: Kredowy
 
Opis

Drugi tom przygód Matty’ego Rotha, młodego korespondenta wojennego, w rewelacyjnej serii „DMZ – Strefa Zdemilitaryzowana”. Antyestablishmentowe powstanie amerykańskich klas średnich przekształciło się w drugą wojnę secesyjną, która spustoszyła cały kraj. Najbardziej ucierpiał Nowy Jork, gdzie obie strony konfliktu usiłowały bezskutecznie przejąć kontrolę nad wyspą Manhattan. Mieszkańcy tej części miasta nie poddali się ani rebelianckim Wolnym Stanom, ani siłom rządowym, co doprowadziło do uznania wyspy za DMZ, czyli strefę zdemilitaryzowaną.
Matty Roth trafił do DMZ z ekipą telewizyjną. Miał być asystentem znanego dziennikarza, ale kiedy po dramatycznym wypadku śmigłowca uznał, że jego szef nie żyje, sam zaczął nadawać korespondencje ze strefy. Pokazał, jak żyją ludzie na Manhattanie i zdobył zaufanie opinii publicznej. Dzięki wpływowemu ojcu mógł opuścić DMZ. Pozostał tam jednak, aby jako robotnik budowlany zinfiltrować firmę Trustwell Inc., która zdobyła lukratywny kontrakt rządowy na odbudowę dzielnicy. Roth nabrał podejrzeń, że sprawa nie jest tak prosta, jak się wydawało. Czy jest gotowy na to, co odkryje? Jak daleko będzie musiał się posunąć, by się tego dowiedzieć?

Autorem scenariusza „DMZ” jest wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera Brian Wood, znany z takich serii jak „Ludzie Północy”, „The Couriers”, „The Massive”, „Star Wars”, „Conan The Barbarian”, „Lord of the Rings” i „X-Men”. Rysunki wykonał włoski artysta Riccardo Burchielli, znany polskim fanom z serii „Ludzie Północy”.

Menu