Istanbul(Istambuł): Big Box

18396

New product

Istanbul: Big Box to kompletne wydanie gry Istanbul oraz jej dwóch dodatków: Mokka & Bakszysz oraz Listy & Pieczęcie. 

More details

154,99 zł

- +

Dostępność: W magazynie
czas gryok. 60-90 minut
wiek graczyod 10 lat
liczba graczydla 2-5 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: 2 Pionki
 
Opis

Istanbul: Big Box to kompletne wydanie gry Istanbul oraz jej dwóch dodatków: Mokka & Bakszysz oraz Listy & Pieczęcie. Istanbul autorstwa Rodrigera Dorna to gra strategiczna dla 2 – 5 osób należąca do kanonu najlepszych gier planszowych. Gra zdobyła szereg prestiżowych nominacji i nagród, w tym nagrodę Kennerspiel des Jahres wygrywając w 2014 roku z Concordią. Istanbul: Big Box to propozycja dla każdego. Wersja podstawowa ma wystarczająco proste reguły, aby nauczyć je dziecko lub osobę z mniejszym doświadczeniem w planszówkach. Dodając rozszerzenia Mokka & Bakszysz lub Listy & Pieczęcie, bądź też grając w wariancie Wielki Bazar, możemy znacząco utrudnić rozgrywkę, dzięki czemu gra staje się wyzwaniem również dla zaawansowanych graczy. Istanbul świetnie się skaluje – działa wyśmienicie zarówno na 2 graczy, jak i na 5 osób.

Modularna plansza z 16 kaflami Lokacji

W grze Istanbul każdy gracz przewodzi Kupcowi oraz jego czterem Pomocnikom, którzy przemieszczają się pomiędzy 16 Lokacjami bazaru. W każdej Lokacji można wykonać inną akcję, m.in.: w Składach Tkanin, Przypraw i Owoców zdobywamy Towary, które możemy następnie sprzedać z zyskiem na Małym lub Dużym targu lub wymienić w Pałacu Sułtana na Rubiny, za pieniądze możemy kupić Rubiny u Jubilera, a na posterunku Policji uwolnić swojego krewnego i wysłać go do innej Lokacji, aby załatwił dla nas interes, w Małym lub Dużym meczecie zdobywamy zdolności specjalne, w Herbaciarni oraz na Czarnym rynku możemy zabawić się w hazard, aby zdobyć gotówkę lub cenne srebra. W poszczególnych Lokacjach gracze napotykać będą dodatkowe postaci krążące po planszy: Burmistrza, który rozdaje karty Bonusowe oraz Przemytnika, który pozwala na wymianę Towarów. Grę wygra ten, kto pierwszy zdobędzie 5 Rubinów (6 w grze 2-osobowej).

Wyzwanie, jakie stoi przed graczem, polega na tym, że aby gracz wykonał akcję w Lokacji, to jego Kupiec potrzebuje wsparcia Pomocnika, którego musi pozostawić za sobą. Aby później ponownie użyć tego Pomocnika, Kupiec gracza musi w kolejnych turach powrócić do Lokacji i zabrać go ze sobą. Gracze powinni zatem starannie planować swoje akcje, aby nie zostać bez Pomocników, a tym samym bez możliwości wykonania żadnej akcji.

Dodatek Mokka & Bakszysz

Dodatek Mokka & Bakszysz wprowadza 4 nowe Lokacjenowy Towar – kawę, którą można w Kawiarni zamienić na Rubiny, karty Gildii wnoszące bardzo mocne jednorazowe bonusy, mechanikę Blokady między Lokacjami, a także nową postać – Handlarza Kawą, u którego można nabyć więcej tego Towaru. Ponadto wprowadzone zostają dwie nowe zdolności specjalne, w tym umiejętność przemieszczania się na dowolną odległość w linii prostej. Grając z dodatkiem Mokka & Bakszysz dotychczasowe pole gry powiększa się z 4 x 4 kafle do 4 x 5 kafli, co podnosi poziom trudności gry – trzeba jeszcze lepiej planować swoje ruchy na planszy.

Dodatek Listy & Pieczęcie

Dodatek Listy & Pieczęcie wnosi 4 nowe Lokacje, w tym Dom Aukcyjny z mechaniką licytacji, dodatkowego Wspólnika, który wykonuje akcje niezależnie i alternatywnie dla Kupca, nowy mechanizm dostarczania Listów oraz nową postać Kuriera, od którego możemy otrzymać List do dostarczenia. Grając z dodatkiem Listy & Pieczęcie obszar gry powiększa się z matrycy 4 x 4 kafle do 4 x 5 kafli.

Wariant gry Wielki Bazar

Jeśli znacie już dobrze oba rozszerzenia do gry Istanbul, polecamy wypróbować grę w wariancie Wielki Bazar. W tym wariancie łączycie elementy gry podstawowej z oboma rozszerzeniami Mokka & Bakszysz oraz Listy & Pieczęcie. Otrzymujemy wówczas ogromny obszar gry 5 x 5 kafli, który wymaga dużej dozy planowania ruchów i budowania zwycięskiej strategii. To prawdziwa uczta dla miłośników cięższych gier.

Zawartość pudełka:

 1. Gra ISTANBUL
  1. 16 Płytek Lokacji
  2. 5 Wózków (plansze graczy)
  3. 15 Rozszerzeń Wózka
  4. 7 Naklejek Burmistrza, Przemytnika oraz Kupców
  5. 26 Kart Bonusowych
  6. 16 Żetonów Meczetów
  7. 10 Żetonów Popytu
  8. 57 Żetonów Monet (1 (x30), 5 (x15) oraz 10 (x12)
  9. 4 Znaczniki Poczty
  10. 1 Żeton Pierwszego gracza
  11. 5 Skrótów zasad
  12. 1 Żeton Burmistrz 
  13. 1 Żeton Przemytnika
  14. 32 Rubiny
  15. 2 Kości
  16. 5 Dysków Kupca
  17. 25 Dysków Pomocników
  18. 5 Pionów Członka Rodziny
  19. 20 Znaczników Towarów
 2. Dodatek MOKKA & BAKSZYSZ
  1. 4 Płytki Lokacji (17-20)
  2. 8 Żetonów Tawerny
  3. 18 Kart Bonusowych
  4. 20 Kart Gildii
  5. 30 Znaczników Worki z Kawą 
  6. 1 Żeton Bakszyszu
  7. 1 Blokada i Żeton Właściciela Blokady
  8. 1 Znacznik Handlarza Kawy
 3. Dodatek LISTY & PIECZĘCIE
  1. 5 Płytki Lokacji (21-25)
  2. 24 Żetonów Kiosku
  3. 28 Kart Bonusowych
  4. 36 Żetonów Listów
  5. 5 Znaczników Wspólników
  6. 1 Znacznik Kuriera 
  7. 1 Żetony Kuriera
 4. 1 Instrukcja
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Menu