LastMan - 1

18896

New product

Adrian Velba nie może się już doczekać dorocznych Igrzysk. Jednak jego nadzieje na udział w zawodach rozsypują się w pył, gdy choroba rozkłada jego partnera.

More details

32,95 zł

Dostępność: produkt niedostępny
Tytuł serii: Lastman
Scenariusz: Yves Balak, Bastien Vivès
Rysunki: Bastien Vivès, Michael Sanlaville
Liczba stron: 208
Oprawa: miękka
Format: 148x205 mm
ISBN: 9788381107846
Data wydania: 10 kwiecień 2019
Druk: Czarno-biały
Papier: Kredowy
 
Opis

Adrian Velba nie może się już doczekać dorocznych Igrzysk. Jednak jego nadzieje na udział w zawodach rozsypują się w pył, gdy choroba rozkłada jego partnera. Wybawieniem z sytuacji okazuje się tajemniczy przybysz – Richard Aldana – milczący twardziel z na oko zupełnie innego świata. Przypadkowe spotkanie na zawsze odmieni losy obu bohaterów. Jeden z największych francuskich hitów komiksowych ostatnich lat – mangowa ekspresja, europejska wrażliwość, szalona, nieprzewidywalna akcja rodem z amerykańskich blockbusterów.

Nagrody:

  • Konkurs Główny Festiwalu w Angouleme
  • Gran Guigini

Nominacje:

  • Konkurs Główny Festiwalu w Angouleme
  • Prix BD Fnac

Bastien Vivès (ur. 11.021984 r.) to francuski twórca komiksów, który zajmował się rysunkiem od najmłodszych lat, za sprawą ojca, matte paintera. Studiował sztukę użytkową w l’Institut Sainte-Geneviève w Paryżu i trzy lata w Penninghen School of Graphic Arts, a ostatecznie trafił do Gobelins School, gdzie studiował animację.

Vivès zadebiutował w Internecie postacią Poungiego , pingwina „łajdaka”, którego przygody ukazały się w zbiorczym albumie w 2006 roku. W 2007 r. trafia pod skrzydła wydawnictwa Casterman, które publikuje większość jego autorskich komiksów. Rok później album „Le goût du chlore” trafia do oficjalnej selekcji konkursu Angouleme i otrzymuje Revelation Prix. Do 2018 r. stworzył łącznie czternaście autorskich powieści graficznych (w Polsce wydano album „Polina”, który został zaadaptowany na film fabularny), współtworzył dziewięć krótkich opowieści do przeróżnych antologii oraz kilka serii, m.in. trylogię „Za Imperium” oraz niezwykle popularnego „LastMana„, który przerodził się w dochodową franczyzę (na jego podstawie wyprodukowano m.in. serial animowany, grę komputerową i gadżety). Seria, nagrodzona w kategorii najlepsza seria podczas 42 Festiwalu Angouleme i włoskiego festiwalu Lucca Comics and Games, wydawana w formacie mangowym, w chwili obecnej liczy jedenaście tomów, i doczekała się serii odpryskowej, „LastMan Stories”, będącej prequelem. W 2014 r. ukazał się też jeden numer oficjalnego magazynu „LastMan Sexy Sirenes” zawierający ilustracje, nowinki i informacje z uniwersum.

Ciekawostki:

  • w 2014 r. ukazał się jeden numer oficjalnego magazynu pt. „Sexy Sirene”, zawierający wywiady, opis świata i technikalii oraz dodatkowe ilustracje,
  • w 2016 r. komiks zaadaptowano do formy serialu telewizyjnego. Powstało 26 odcinków,
  • w 2016 r. komiks zaadaptowano do formy gry komputerowej,
  • od 2018 r. ukazuje się spin-off serii pt. „Lastman Stories”.

Menu