Odrodzenie (Revival) - 5 - Wezbrane wody

18916

New product

Autorzy Odrodzenia, niczym Stephen King w swoim najlepszym wydaniu, łączą kryminał z fantastyką, rodzinny dramat z horrorem, rozrywkę z wielowątkową, rozbudowaną fabułą.

More details

36,95 zł

- +

Dostępność: W magazynie
Tytuł serii: Odrodzenie (Revival)
Scenariusz: Tim Seeley
Rysunki: Mike Norton
Liczba stron: 128
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
ISBN: 9788381107860
Data wydania: 17 kwiecień 2019
Druk: Kolor
Papier: Kredowy
 
Opis

Już po raz piąty wracamy do zaśnieżonego Wisconsin, by spotkać się z Daną Cypress i resztą bohaterów serii porównywanej do najlepszych książek Stephena Kinga i serialu Twin Peaks.

Nominacje:

5 x Nagroda Harveya
Mike Norton to amerykański scenarzysta i rysownik komiksów. W szkole średniej grał w zespole rockowym i w tym kierunku planował swoją karierę zawodową. Z tej nic nie wyszło, bowiem zaczął studiować weterynarię, a w trakcie studiów, w 1997 r., udało mu się zaczepić w Image Comics, gdzie narysował kilka zeszytów serii „Badger”. Później w kilku mniejszych wydawnictwach tworzył okładki i ilustrował pojedyncze numery serii. W końcu porzucił karierę weterynarza na rzecz tworzenia komiksów. W 2001 r. został zatrudniony w wydawnictwie Devil’s Due Publishing jako dyrektor artystyczny. Nadzorował wówczas takie serie jak „Micronauts”, „G.I.Joe” czy „Hack/Slash”. Tu poznał scenarzystę Tima Seeleya, z którym tworzył drobne projekty dla DDP i Image.

W 2005 r. zrezygnował z etatu i został freelancerem. Pracował wówczas w wielu wydawnictwach (m.in. Oni Press, Dark Horse, DC, Marvel, Image i mniejszych) tworząc okładki i rysując odcinki przeróżnych serii (np. „Queen & Country”, „Gravity”, „Marvel Adventures Spider-Man”, „Teen Titans Go!”)). W 2007 r. podpisał kontrakt na wyłączność z DC Comics, dla którego rysował m.in. „The All-New Atom”, „Green Arrow/Black Canary”, „Blue Bettle”, „Trinity” czy komiksową adaptację serialu „Young Justice”. W 2011 r. wystartował z autorskim komiksem internetowym, „Battlepug„, czarną komedią spod znaku magi i miecza, za którą rok później otrzymał Nagrodę Eisnera. W 2012 r. rozpoczął publikację dwóch autorskich serii: „It Girl! and the Atomics” ze scenariuszem Mike’a Allreda (narysował 9 zeszytów) oraz „Odrodzenie” do skryptu Tima Seeleya, które zamknęło się w ośmiu albumach zbiorczych. W trakcie pięciu lat pracy nad „Odrodzeniem”, Norton równocześnie tworzył dla Marvel Comics („Young Avengers”, „Agents of S.H.I.E.L.D.”), Valiant („A&A: The Adventures of Archer & Armstrong”) i Dark Horse („Angel & Faith”), przez co zdarzało się, że w jednym miesiącu na rynku były nawet trzy rysowane przez niego tytuły.

Na początku 2017 r. Norton rozpoczął tworzenie kolejnego autorskiego komiksu internetowego, politycznej satyry „Lil’ Donnie„.

Menu