Sąsiedzi

20061

New product

Sąsiedzi to wymagająca sprytu, klimatyczna gra logiczna dla dwojga lub czworga graczy. 

More details

37,95 zł

Dostępność: produkt niedostępny
czas gryponiżej 30 minut
wiek graczyod 7 lat
liczba graczydla 2/4 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: Muduko
 
Opis

Sąsiedzi to wymagająca sprytu, klimatyczna gra logiczna dla dwojga lub czworga graczy. Od wielu lat para krnąbrnych rolników nie może dojść do porozumienia. Każdej wiosny rozpoczynają oni walkę o najlepszy kawałek ziemi. Jeden z nich zawsze buduje więcej zagród niż drugi co sprawia, że ich rywalizacja z roku na rok staje się coraz bardziej zawzięta.

Rozgrywka w grze Sąsiedzi trwa dwie rundy, w trakcie których gracze kolejno stają po stronie hodowcy królików i owiec. Sąsiad hodujący króliki zawsze stawia im długie i proste zagrody, a jego rywal hodujący owce - zagrody w kształcie litery L. Celem gry jest zbudowanie większej liczby zagród niż przeciwnik. Za każdą niewybudowaną zagrodę otrzymuje się punkty karne.

W Sąsiadach zamiast tradycyjnej, niezmiennej planszy, gracze sami tworzą pole do gry z płytek łąki. Dzięki temu gra nie tylko za każdym razem wygląda inaczej, ale też skłania do myślenia już na początkowym etapie – gracze muszą bowiem tak układać łąkę, by zmieściło się na niej jak najwięcej swoich kafelków. Najważniejsze jest jednak umiejętne blokowanie przeciwnika i doprowadzenie do sytuacji, w której nie będzie on w stanie wykonać ruchu.

Sąsiedzi mogą być emocjonującą rozrywką również w trybie zespołowym, gdzie gracze dzielą się na dwie drużyny. Brak komunikacji wewnątrz własnego zespołu podwyższa poziom trudności i sprawia, że walka nabiera kolorytu. Choć jest to tytuł wymagający przede wszystkim strategicznego podejścia, to dzięki szybkim rundom, bardzo prostym zasadom i sympatycznym ilustracjom relaksuje i bawi graczy w każdym wieku.

Zawartość pudełka:

  1. instrukcja
  2. 12 płytek łąki
  3. 24 płytki zagród
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Menu