Uniwersum DC według Mike`a Mignoli

20676

New product

Niezwykły album zbierający historie stworzone dla wydawnictwa DC przez słynnego amerykańskiego mistrza komiksowego Mikeʼa Mignolę.

More details

93,95 zł

- +

Dostępność: W magazynie
Wydawca: Egmont
Scenariusz: Neil Gaiman, Mike Mignola, John Byrne, Paul Kupperberg, Roger Stern, Jerry Ordway, George Pérez, Dan Raspler, Steve Purcell
Rysunki: Mike Mignola
Liczba stron: 400
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 170x260 mm
Data wydania: 7 październik 2020
Druk: Kolor
Papier: Kredowy
 
Opis

Niezwykły album zbierający historie stworzone dla wydawnictwa DC przez słynnego amerykańskiego mistrza komiksowego Mikeʼa Mignolę. Zbiór ten doskonale pokazuje różnorodne style stosowane przez Mignolę oraz ewolucję jego kreski na przestrzeni lat. Album rozpoczyna opowieść o tym, jak Widmowy Przybysz z pewnym śmiertelnikiem sprzeciwili się zakrojonej na ogromną skalę operacji sił piekielnych, mającej na celu zagładę świata. Kolejna historia przedstawia zaawansowaną technologicznie cywilizację Kryptona i jej ponure tajemnice, opowiada także o nieznanych przeżyciach jedynego ocalałego Kryptonijczyka – Supermana. W zbiorze nie mogło też zabraknąć opowieści o Batmanie – zarówno kryminalnych, jak i pełnych nadnaturalnej grozy czy parodystycznych.
Mike Mignola to jeden z najbardziej znanych na świecie twórców komiksowych, wielokrotny zdobywca najważniejszych amerykańskich nagród rynku komiksowego: Eisnera i Harveya. Stworzył postać Hellboya, a także innych bohaterów z Biura Badań Paranormalnych i Obrony.

Menu