Wampir: Maskarada – WENDETA

21432

New product

117,95 zł

- +

Dostępność: W magazynie
czas gryok. 60-90 minut
wiek graczyod 14 lat
liczba graczydla 3-5 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: Galakta
 
Opis

Chicago. Klejnot koronny Camarilli w Ameryce Północnej. Książę Kevin Jackson umiejętnie zdobył władzę po brutalnej wojnie z wilkołakami i od jej zakończenia rządzi w mieście żelazną ręką. Spokrewnieni z Chicago utrzymują pozorny pokój, oficjalnie popierając Księcia. Jednak w tajemnicy niektórzy z nich już rozpoczęli zakulisowe działania, dążąc do obalenia władcy…

Wampir: Maskarada – Wendeta to asymetryczna rywalizacyjna gra karciana opierająca się na strategii, blefie i dedukcji, zaprojektowana przez uznanych twórców gier planszowych Charliego Clevelanda oraz Bruno Faiduttiego. Od 3 do 5 graczy wcieli się w spiskujące wampiry walczące w różnych dzielnicach miasta o poparcie wpływowych popleczników, by ostatecznie zawładnąć tronem Chicago.

Każdy z graczy wcieli się w przedstawiciela jednego z wampirzych klanów (Brujah, Gangrele, Malkavianie, Nosferatu, Toreadorzy, Tremere, Ventrue). Jako spiskujący wampir reprezentujący dany klan, waszym celem będzie pozyskanie jak największej liczby punktów wpływów, by przejąć kontrolę nad miastem i stać się nowym Księciem.

Na przestrzeni trzech rund gracze będą dokładać karty oraz żetony krwi, walcząc o poparcie popleczników w różnych dzielnicach – zarówno ludzi, jak i Spokrewnionych – zdobywając tym samym wpływy i zyskując dostęp do ich zdolności specjalnych. Z kolei nowe karty, dobierane z początkiem każdej rundy, pozwolą zaskakiwać przeciwników nowo nabytymi mocami.

Zawartość pudełka:

 1. 7 arkuszy klanu
 2. 30 kart popleczników
 3. 35 kart ofiar
 4. 7 kart miejsc
 5. 8 kart relikwii
 6. 63 karty klanu
 7. 4 kafelki dzielnic
 8. 28 kafelków obszaru
 9. żeton ambicji
 10. 7 żetonów „wycofaj” 
 11. 7 żetonów „zostań”
 12. 50 żetonów wpływów (15 o wartości 3 i 35 o wartości 1)
 13. 40 żetonów krwi (15 o wartości 3 i 25 o wartości 1)
 14. 8 żetonów Diabolizmu 
Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Menu