Sandman - 6 - Refleksje i przypowieści. (wydanie 2022)

9292

New product

Drugie, luksusowe wydanie Refleksji i przypowieści, czyli 6. tomu wybitnej serii Sandman.

More details

69,95 zł

- +

Dostępność: W magazynie
Tytuł serii: Sandman
Wydawca: Egmont
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: John Watkiss, Jill Thompson, Duncan Eagleson, Kent Williams, Mark Buckingham, Vince Locke, Dick Giordano
Liczba stron: 264
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Data wydania: 2022
Druk: Kolor
Papier: Kredowy
 
Opis

Kolejny, szósty już tom zbierający opowieści o Sandmanie, Władcy Śnienia. „Sandman” to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów. To wielokrotnie nagradzane arcydzieło autorstwa Neila Gaimana stworzyło nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Seria, zilustrowana przez najwybitniejszych artystów komiksowych, obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy. W tomie „Refleksje i przypowieści” towarzyszymy Władcy Śnienia w pełnej niespodzianek podróży poprzez czas i przestrzeń w snach dziewięciorga niezwykłych śniących. W tej nawiedzonej opowieści królowie i szpiedzy, władcy i aktorzy, kruki i wilkołaki dzielą swoje ukryte historie – sny o życiu, miłości, potędze i ciemności.

Autorem scenariusza jest pisarz i scenarzysta Neil Gaiman, czternastokrotny zdobywca Nagrody Eisnera, a także laureat licznych nagród literackich, uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy fantasy i science fiction. Rysunki wykonali wybitni amerykańscy ilustratorzy – m.in. Bryan Talbott i Stan Woch.

Album zawiera zeszyty #29–31, 38–40 i 50 oryginalnej serii „Sandman” oraz zeszyty „Sandman Special” #1 i „Vertigo Preview” #1.

Menu