• Nowy
Najwybitniejsi Naukowcy - Kopernik....

Najwybitniejsi Naukowcy - Kopernik. Centrum wszechświata

17,35 zł
Ten produkt wysyłany jest po premierze ok. ok. 31 maja 2023.

Dodaj do listy życzeń (0)

Dostawa (Pocztex Punkt D+1) już od 9,21 zł.
Sprawdź opcje dostawy

 

Z okazji 550 rocznicy urodzin i 480 rocznicy śmierci wielkiego astronoma i ogłoszenia roku 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika w serii „Najwybitniejsi Naukowcy” przedstawiamy komiksową opowieść o jego życiu i dokonaniach. 

Kopernik znany jest powszechnie jako ten, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, niewiele osób jednak wie, że był również lekarzem, prawnikiem, dyplomatą, a nawet strategiem wojskowym. Komiks w przystępny sposób przedstawia jego życie, zainteresowania i drogę, która doprowadziła go do dokonania jednego z największych odkryć astronomicznych w dziejach. 

Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci z otoczenia Kopernika, posłowie dr. Tomasza Rożka, przybliżające postać astronoma, oraz krótkie kalendarium jego życia. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. 

Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

DODATKOWE INFORMACJE

Wydawca
Egmont
Tytuł serii:
Najwybitniejsi Naukowcy
Scenariusz:
Jordi Bayarri
Rysunek:
Jordi Bayarri
Oprawa:
miękka
Liczba stron:
48
Format:
205x145 mm
Data ukazania się:
2023
Druk
Kolor
Papier
offsetowy
Tłumacz
Agata Ostrowska
PRZEDSPRZEDAŻ: Ten przedmiot jest w przedsprzedaży i nie mamy go w magazynie gotowego do wysyłki. Przewidywana data dostawy to ok. 31 maja 2023 (termin może ulec zmianie). Zamówienia zawierające przedmioty w przedsprzedaży zostaną wysłane po skompletowaniu całego zamówienia. Jeśli zależy Ci na szybkiej wysyłce przedmiotów, które mamy w magazynie, zamów ten produkt w oddzielnym zamówieniu.