Timeline Twist (edycja polska)
Timeline Twist (edycja polska)
Timeline Twist (edycja polska)
Timeline Twist (edycja polska)
Timeline Twist (edycja polska)
Timeline Twist (edycja polska)
Timeline Twist (edycja polska)
Timeline Twist (edycja polska)

Timeline Twist (edycja polska)

liczba graczy 2-6 graczy
wiek graczy od 8 lat
czas gry poniżej 30 minut
czas gry wydanie polskie

Połączcie siły, by oszukać czas!

45,54 zł
Ten produkt wysyłany jest w ciągu 3-5 dni roboczych od złożenia zamówienia.

Dodaj do listy życzeń (4)

Dostawa (Pocztex Punkt D+1) już od 9,21 zł.
Sprawdź opcje dostawy

 

Timeline Twist to nowa edycja popularnej gry dla całej rodziny, dzięki której sprawdzicie i poszerzycie swoją wiedzę o historii! Spójrzcie, jakie wydarzenia są przedstawione na Waszych kartach i oszacujcie, kiedy miały miejsce. Zastanówcie się, czy umieścicie kartę na osi czasu, czy ją odrzucicie. Współpracujcie, by jak najwięcej kart znalazło się na właściwym miejscu. Komunikacja i taktyka będą kluczem do pomyślnego ukończenia tego wyzwania!

Na czym to polega?

 1. Na początku każdy z graczy otrzymuje 4 karty i kładzie je przed sobą stroną bez daty. Jedną z kart kładziemy z jawną datą na środku stołu – to początek naszej osi czasu.
 2. W swojej turze każde z Was musi wykonać jedną z następujących akcji: umieścić do dwóch kart na osi czasu albo odrzucić jedną z nich. 
 3. Aby umieścić kartę, nie musimy znać dokładnej daty wydarzenia – naszym celem jest jej oszacowanie tak, by umieścić kartę możliwie blisko któregoś z końców osi czasu. 
 4. Osoba, która decyduje się zagrać kartę, odkrywa ją, by sprawdzić datę. Jeśli jest ona wcześniejsza lub późniejsza niż na każdej innej karcie na osi czasu, gracz umieszcza ją po odpowiedniej stronie. 
 5. Jeśli jednak data wpasowuje się między dwie już zagrane karty, gracz umieszcza swoje wydarzenie nad nimi, w tzw. pustym rzędzie lub odrzuca ją przy najbliższej możliwej okazji, jeśli dane miejsce jest już zajęte. Właśnie dlatego należy dbać, by zagrywane wydarzenia znajdowały się jak najbliżej siebie – tworzenie dużych luk powoduje, że pusty rząd łatwo się zapycha, zmuszając graczy do odrzucania kart.
 6. Rozgrywka toczy się do wyczerpania talii, a pod koniec podliczane są punkty. Każda karta na głównej osi czasu warta jest 2 punkty, karty z pustego rzędu po 1 punkcie, a każda z odrzuconych kart to -1 punkt. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To nowa wersja popularnej gry rodzinnej – zmieniły się zasady oraz szata graficzna. Zabawa pozostaje jednak prosta i przystępna, dzięki czemu sprawdzi się zarówno do domowych rozgrywek, jak i jako narzędzie edukacyjne do wykorzystania podczas zajęć w szkole. 
 • Próba oszacowania, gdzie umieścić daną kartę, pozwala nie tylko sprawdzić naszą wiedzę, ale też ją rozwinąć. Analizowanie poszczególnych wydarzeń w odniesieniu do siebie nawzajem uczy globalnego postrzegania historii i dostrzegania ciągów przyczynowo-skutkowych.
 • Timeline Twist to w założeniu gra oparta na współpracy, jednak instrukcja opisuje też wariant rywalizacyjny znany z wcześniejszych wydań gry.

Zawartość:

 • 100 kart
 • instrukcja

Zadzwoń do nas

782 645 672 (W godzinach 9-15 pon-pt)

Napisz do nas