Scythe edycja polska Strategiczne Phalanx Games
Scythe edycja polska Strategiczne Phalanx Games
Scythe edycja polska Strategiczne Phalanx Games
Scythe edycja polska Strategiczne Phalanx Games
Scythe edycja polska Strategiczne Phalanx Games
Scythe edycja polska Strategiczne Phalanx Games

Scythe edycja polska

liczba graczy 1-5 gracza
wiek graczy od 14 lat
czas gry ok. 90-120 minut
czas gry wydanie polskie

Scythe to strategiczna gra planszowa dla 1-5 graczy, w której wcielisz się przywódcę jednego z narodów Europii Wschodniej w alternatywnej rzeczywistości lat 20. ubiegłego stulecia.

329,95 zł

Wyświetl historię cen produktu

Obecnie brak na stanie


Dodaj do listy życzeń (37)

Dostawa (Pocztex Punkt D+1) już od 9,21 zł.
Sprawdź opcje dostawy

 

Popioły po Wielkiej Wojnie wciąż pokrywają całunem śnieg w Europii roku 1920. Kapitalistyczne miasto-państwo znane po prostu jako „Fabryka”, które było siłą napędową wojny dzięki produkowanym przez siebie mechom, zatrzasnęło swe podwoje, co przyciągnęło uwagę kilku pobliskich krajów.Na małym, choć niezwykle pożądanym terenie zebrali się przedstawiciele pięciu frakcji. Kto zyska chwałę i fortunę, tworząc swoje imperium jako przywódca Wschodniej Europii? 

Scythe to strategiczna gra planszowa dla 1-5 graczy, w której wcielisz się przywódcę jednego z narodów Europii Wschodniej w alternatywnej rzeczywistości lat 20. ubiegłego stulecia. Będziesz odkrywał i podbijał kolejne terytoria. Zwerbujesz nowych rekrutów i zgromadzisz surowce. W końcu będziesz wysyłał do walki siejące postrach bojowe mechy, którymi zmiażdżysz innych graczy. A to wszystko dla chwały, sławy i pieniędzy. Bowiem zwycięzcą gry zostanie gracz z największą liczbą zgromadzonych monet. Zdobędziesz ich tym więcej, im większa będzie twoja popularność, im bardziej rozwinięte będzie twoja armia, a także im więcej terenów i zasobów będziesz kontrolował. Planuj, podbijaj, zwyciężaj! 

Scythe to gra idealnie łącząca ze sobą mechaniki znane z eurogier z mocno klimatyczną rozgrywką. Zachwyci zarówno graczy, którzy lubią rozwój, optymalizację i strategiczne planowanie, jak również tych, którzy cenią w grach wyraźną warstwę fabularną, elementy przygodowe i powiązanie zasad gry z tematem.

Nowatorska mechanika

Scythe to bez wątpienia gra innowacyjna i dopracowana mechanicznie gra. Wykorzystuje ona zasadę ciągłego wyboru akcji, co oznacza, że po wykonaniu akcji przez jednego gracza, od razu przychodzi kolej następnego, dzięki czemu nie ma przestojów podczas oczekiwania na swoją kolejkę. W grze wprowadzono również takie nowinki jak: przynależność zasobów do terenu, a co za tym idzie – do gracza kontrolującego w danej chwili teren, a także podwójną korzyść z rozwoju – jednoczesny wzrost efektywności wykonywanych akcji i obniżenie ich kosztu. 

Gracze dowodzą w grze frakcjami o wyraźnie odmiennych zdolnościach i stylu gry. Ich asymetrię i różnorodność, a zarazem regrywalność, zwiększa dodatkowo losowy dobór planszy frakcji i planszy gracza. Karty spotkań stawiają przed graczami zawsze 3 możliwe sposoby realizacji swoich działań. Każda rozgrywka będzie odmienna i niepowtarzalna.

Niezwykłe grafiki Jakuba Różalskiego 

Oprawa graficzna, a jednocześnie świat, w którym rozgrywa się gra, zostały stworzony przez Jakuba Różalskiego, polskiego ilustratora, mieszkającego i pracującego w Krakowie. W swoich pracach inspirowanych czasami wojny polsko-bolszewickiej połączył motywy klasycznego malarstwa polskiego z elementami science-fiction. Jego obrazy z serii 1920+ przedstawiają polską wieś, rolników przy pracy czy żołnierzy walczących bronią białą, a jednocześnie futurystyczne maszyny i roboty bojowe. O jego pracach mówiły najważniejsze polskie media – TVP, Onet, Gazeta Wyborcza, Newsweek. Co więcej – to właśnie prace Jakuba Różalskiego zainspirowały Jamey'ego Stegmaiera do stworzenia gry Scythe.

Zawartość pudełka:

 1. 2 instrukcje (zwykła oraz Automa)
 2. 1 skrót zasad
 3. 1 arkusz osiągnięć
 4. 1 plansza gry
 5. 5 plansz graczy
 6. 80 kartonowych monet
 7. 80 drewnianych znaczników zasobów
 8. 12 kartonowych żetonów mnożników
 9. 12 kartonowych znaczników spotkań
 10. 6 kart premii za budowle
 11. 42 karty walki
 12. 23 karty celów
 13. 28 kart spotkań
 14. 12 kart Fabryki
 15. 2 wskaźniki siły
 16. 5 kart przeprawy
 17. 5 kart szybkiego startu
 18. 31 kart Automy
 19. 20 figurek mechów
 20. 5 figurek postaci
 21. 5 plansz frakcji
 22. 5 drewnianych znaczników akcji
 23. 5 drewnianych znaczników popularności
 24. 5 drewnianych znaczników siły
 25. 30 drewnianych znaczników gwiazdek
 26. 20 drewnianych znaczników budowli
 27. 20 drewnianych znaczników rekrutów
 28. 40 drewnianych znaczników robotników
 29. 30 drewnianych znaczników technologii