Asteriks. Róża i miecz. Tom 29.

New product

Klasyczny francuski komiks autorstwa René Goscinny'ego i Alberta Uderzo, który doczekał się wielu ekranizacji i milionów fanów na całym świecie, to żelazna pozycja na półce każdego fana opowieści rysunkowych.

More details

13,92 zł

Dostępność: produkt niedostępny
Tytuł serii: ASTERIKS
Wydawca: Egmont
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Numer tomu: 29
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
ISBN: 9788323747574
Druk: Kolor
Papier: offsetowy
 
Opis
W albumie Róża i miecz, który rozszedł się w wielomilionowym nakładzie, po raz pierwszy w historii galijskiej wioski ster przejmują kobiety. Niewiasty biorą sprawy w swoje ręce i uczą się emancypacji pod wodzą Maestrii, nauczycielki z Lutencji (dzisiejszego Paryża). Pojawienie się tej chyżej kobiety wprowadza spore zamieszanie w osadzie Galów - Obeliks ląduje w szkole, Kakofoniks na bezrobociu, a Asteriks dopuszcza się rękoczynów. Ostatecznie zrezygnowani mężczyźni postanawiają opuścić wioskę, a Rzymianie... tylko na to czekali! Czy pokonają buntowniczych Galów?

Przygody dzielnych Galów były wielokrotnie ekranizowane, początkowo jako animacje, a po wielkiej ogólnofrancuskiej debacie na temat obsady także jako produkcje aktorskie. Pierwszy film z Christianem Clavierem w roli Asteriksa i Gérardem Depardieu jako Obeliksem trafił na ekrany kin w 1999 r.

Menu