Szklane Miecze. Ilango. Tom 2.

New product

Druga część pięknie narysowanej historii fantasy o wojowniczce Yamie, która – szukając zemsty – może się mimowolnie przyczynić do ocalenia świata.

More details

24,16 zł

- +

Dostępność: W magazynie
Tytuł serii: Szklane Miecze
Wydawca: Egmont
Scenariusz: Sylviane Corgiat
Rysunki: Laura Zuccheri
Numer tomu: 2
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka
Format: 21.4x28.9
ISBN: 9788328110076
 
Opis

Druga część pięknie narysowanej historii fantasy o wojowniczce Yamie, która – szukając zemsty – może się mimowolnie przyczynić do ocalenia świata. Yama ma już kilkanaście lat i posiada niezwykły szklany miecz. Wraz ze swym opiekunem Miklosem wyrusza z leśnej kryjówki do wielkiego miasta Karelane, gdzie zamierzają odszukać wodza najemników Orlanda. Dziewczyna chce się na nim zemścić za śmierć ojca i uprowadzenie matki. Metropolia okazuje się miejscem, gdzie niezbyt przydają się umiejętności nabyte w puszczy... Wędrowcy od razu robią sobie wrogów, ale na szczęście zdobywają także sprzymierzeńców, bez których nie zdołaliby przetrwać w miejskiej dżungli. Tymczasem cały świat ogarniają coraz straszliwsze kataklizmy – wichury, nawałnice i powodzie. Tylko nieliczni zdają sobie sprawę, że nadchodzi ostateczna zagłada, a jedyną nadzieją na ocalenie ludzkości są zesłane z nieba szklane miecze.

Szklane miecze są tetralogią stworzoną przez duet autorek: piszącą opowieści fantastyczne, historyczne i przygodowe francuską scenarzystkę Sylviane Corgiat oraz włoską rysowniczkę Laurę Zuccheri.

Menu