Fatale T.4 Modlitwa o deszcz

12315

New product

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Fatale #15-19.

More details

36,74 zł

- +

Dostępność: W magazynie
Komiks 18+
Tytuł serii: Fatale
Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Numer tomu: 4
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda
Format: 17.5x26.3cm
ISBN: 9788361319658
Druk: Kolor
Papier: Kredowy
 
Opis

Seks, narkotyki, rock and roll i rytualne morderstwa spotykają się w najdziwniejszym i najbardziej ekscytującym tomie serii Fatale. Nicolas Lash stracił wszystko, kiedy spotkał Josephine. Od tej pory maniakalnie jej poszukuje – kolejny trop prowadzi do Seattle. Oto opowieść z lat 90. XX wieku – tragiczna historia grunge’owej kapeli i pięknej kobiety cierpiącej na amnezję. Czy stanie się muzą artystów? A może będzie kimś więcej? I jak poradzi sobie z psychopatycznym mordercą, który poluje na nią od dziesięcioleci?

Autorzy serii, scenarzysta Ed Brubaker (VelvetFade OutCriminalKapitan Ameryka: Zimowy ŻołnierzCatwoman: Na tropie CatwomanGotham Central) i rysownik Sean Phillips (CriminalHellblazer7 PsychopathsMarvel Zombies) nie przestają zaskakiwać.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Fatale #15-19.

Ed Brubaker jest pięciokrotnym laureatem Nagrody Harveya i Eisnera dla najlepszego pisarza od 2006 roku. Jego dzieła, stworzone wraz z Seanem Phillipsem serie SleeperCriminalIncognito i Fatale, oraz będący wynikiem współpracy ze Steve’em Eptingiem komiks Velvet, zostały przetłumaczone na wiele języków i odniosły ogólnoświatowy sukces. Wychował się częściowo w bazach marynarki wojennej USA i rozpoczął edukację w szkole na Kubie, w bazie marynarki nad zatoką Guantánamo. Twierdzi, że pierwsze zalążki pasji pisarskiej zawdzięcza przymusowym wizytom na spotkaniach Anonimowych Alkoholików – przez większość dzieciństwa towarzyszył na nich swojej matce. Pasja później rozwinęła się pod wpływem zamiłowania jego ojca do komiksów i filmów. Obecnie mieszka z żoną i psem w Los Angeles, gdzie pracuje przy komiksach, filmach i programach telewizyjnych. Poza tym nie cierpi pisać o sobie w trzeciej osobie, ale cóż poradzić?

Laureat Nagrody Eisnera Sean Phillips zaczął zawodowo rysować komiksy w wieku piętnastu lat i od tego czasu współpracował ze wszystkimi dużymi wydawnictwami. Po pracy nad seriami SleeperHellblazerBatmanX-MenMarvel Zombies oraz opartym na powieściach Stephena Kinga cyklem Mroczna Wieża Sean skupił się na komiksach autorskich, m.in. CriminalIncognito i Seven Psychopaths. Mieszka w Lake District w Wielkiej Brytanii z żoną i trzema synami.

Dave Stewart rozpoczął karierę jako stażysta działu projektowania w wydawnictwie Dark Horse. Przez pięć lat pracował przy cyfrowym separowaniu barw, a następnie został niezależnym kolorystą. Otrzymał siedem Nagród Eisnera i trzy Nagrody Harveya za najlepsze nakładanie kolorów. Dave mieszka w Portland w stanie Oregon z żoną Michelle i trzema kotami.

Menu