Dylemat wagonika

18183

New product

Rozważania filozoficzne i krwawa jatka w jednym!

More details

83,99 zł

Dostępność: produkt niedostępny
wiek graczyod 18 lat
liczba graczydla 3 - 13 graczy
Instrukcja: polska
Wydanie: polskie
Wydawca: Rebel
 
Opis

Karol Kolejarz nie spodziewał się kłopotów – dzień pracy zapowiadał się spokojnie. Przynajmniej do czasu, gdy kierowany przez niego pociąg nieco wymknął się spod kontroli. Pędząca przed siebie śmiercionośna maszyna zbliża się do rozwidlenia, nasz bohater musi zdecydować, w którą stronę skręcić, a tymczasem na każdym z torów znajdują się niczego nieświadomi ludzie...

Dylemat wagonika to imprezowa gra karciana przeznaczona dla osób pełnoletnich. Łączy filozoficzne rozważania z krwawą jatką i zmusza uczestników do podejmowania trudnych moralnie decyzji. 

Na czym to polega?

W każdej rundzie jeden z uczestników wciela się w maszynistę – to jego zadaniem będzie podjęcie decyzji, po którym z torów przejedzie morderczy pociąg. W tym czasie pozostali gracze, podzieleni na dwie drużyny, będą starali się przekonać go do przestawienia zwrotnicy i uśmiercenia tych, którzy znajdują się na TYM DRUGIM torze. 

W tym celu będą wykorzystywali karty nieskazitelnych postaci, plugawych postaci oraz modyfikatorów - dobrych i złych czynów, których dokonali ludzie uwięzieni na torach. Wszystko byleby uratować "swoich". 

Ostateczna decyzja należy oczywiście do maszynisty, który, gdy karty zostaną zagrane, będzie musiał odpowiednio przestawić zwrotnicę. Każdy gracz z drużyny, której tor stał się miejscem zbrodni, otrzymuje znacznik śmierci jako przypomnienie o plamie na sumieniu. A następnie zamieniamy się rolami

UWAGA! Gra przeznaczona jest dla osób dorosłych!

Zawartość pudełka:

  1. 500 kart
  2. rozwidlenie torów
  3. 26 znaczników śmierci
  4. znacznik Karola Kolejarza
  5. instrukcja

Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Informacje z BGG
Autor: Scott Houser
Miejsce w rankingu: 4288
Ocena użytkowników: 6.46575 /10.0
Gra wykorzystuje mechaniki: Hand Management, Simultaneous Action Selection, Voting
Link do strony gry w portalu boardgamegeek

Menu