Pustynne Skorpiony

Pustynne Skorpiony

139,95 zł
Ten produkt wysyłany jest w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

Dodaj do listy życzeń (0)

Dostawa (Pocztex Punkt D+1) już od 9,21 zł.
Sprawdź opcje dostawy

 

1940 rok, Afryka Wschodnia. Druga wojna światowa widziana oczami polskiego żołnierza. Porucznik Koïnsky służy w brytyjskim oddziale Long Range Desert Group, którego znakiem rozpoznawczym jest złoty skorpion. W czasie działań wojennych spotyka wojskowych o różnych charakterach i poglądach, są wśród nich: faszysta i oportunista Stella, bezkompromisowy Cush czy kapitan Palchetti – wielbiciel opery i „dyrygent” położonej na pustkowiu twierdzy. Koïnskiego czeka pełna przygód wyprawa przez jałowe wydmy afrykańskiej pustyni, gdzie opuszczone forty i porzucone oazy zamieszkują nietypowe osobowości: waleczne wojowniczki, żądni krwi beduini, romantyczni bardowie i zakochani urzędnicy – wszyscy zostali wciągnięci w konflikt, w którym nikt nie wie, po czyjej stronie powinien się opowiedzieć. W lepkim, gęstym i nieprzyjaznym klimacie Sahary bohaterowie pakują się w tarapaty albo… popadają w szaleństwo. 

„Pustynne Skorpiony” to opowieść z wyraźnym wątkiem autobiograficznym. Pojawiają się w niej także postaci znane już czytelnikom kultowej serii Hugona Pratta – „Corto Maltese”. 

Plansze – w pierwszych wydaniach gazetowych czarno-białe – pokolorowała Patrizia Zanotti, zgodnie ze wskazówkami Hugona Pratta.

DODATKOWE INFORMACJE

Wydawca
Egmont
Tytuł serii:
Pustynne Skorpiony
Scenariusz:
Hugo Pratt
Rysunek:
Hugo Pratt
Oprawa:
twarda
Liczba stron:
344
Format:
216x285 mm
Data ukazania się:
2023
Druk
Kolor
Papier
Kredowy
Tłumacz
Andrzej Szewczyk

Zadzwoń do nas

782 645 672 (W godzinach 9-15 pon-pt)

Napisz do nas