Mała karczma
Mała karczma
Mała karczma
Mała karczma
  • Promocja
  • -5%
  • Nowy
Mała karczma
Mała karczma
Mała karczma
Mała karczma

Mała karczma

liczba graczy 3-8 graczy
wiek graczy od 8 lat
czas gry poniżej 30 minut
czas gry wydanie polskie
55,09 zł 57,99 zł -5%

Wyświetl historię cen produktu

Ten produkt wysyłany jest po premierze ok. ok. 2024-03-01.

TAGI:
Dodaj do listy życzeń (0)

Dostawa (Pocztex Punkt D+1) już od 9,21 zł.
Sprawdź opcje dostawy

 

Bezwzględna walka o napiwki!

Klienci pchają się do Małej karczmy drzwiami i oknami… Spraw, aby przy Twoim stoliku usiedli najhojniejsi z nich, a skąpców przekaż rywalom. Bierz pod uwagę zachcianki klientów, korzystaj z kart wydarzeń i zarób jak najwięcej na napiwkach, aby wygrać. Dziś w menu: ciosy poniżej pasa, ryzykowne przedsięwzięcia i mnóstwo zabawy!

Mała karczma to prosta gra karciana pełna negatywnej interakcji, w której staramy się tak rozmieścić napływających do lokalu gości, by to przy naszym stoliku znaleźli się ci, którzy zostawią największe napiwki. W każdej rundzie będziemy dobierali nową kartę gościa lub wydarzenia, którą musimy odpowiednio wykorzystać. Kluczem do zwycięstwa będzie baczne obserwowanie sytuacji przy stolikach i sprawne niszczenie planów przeciwników.

Na czym to polega?

Podczas rozgrywki każdy uczestnik dysponuje własnym stołem. Przy każdym z nich może zasiąść czworo gości.

W swojej turze należy dobrać kartę ze środka stołu. Można dobrać kartę postaci albo kartę wydarzenia.

Gdy dobierzesz kartę postaci, odkryj ją, a następnie połóż przy wybranym stoliku. 

W grze występuje 7 klanów, a przedstawiciele każdego z nich dają napiwki według innych zasad. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne łączenie ich w ramach jednego stolika i w całej karczmie. 

Jeśli masz co najmniej 1 monetę, a przy każdym stoliku jest co najmniej 1 osoba, zamiast postaci możesz dobrać kartę wydarzenia. Wówczas przeczytaj na głos jej treść i rozpatrz efekt, a następnie ją odrzuć. 

Runda dobiega końca, gdy przy wszystkich stolikach siedzi maksymalna liczba postaci. Podliczcie napiwki od biesiadników przy swoich stołach. 

Gra dobiega końca, gdy któreś z Was zebrało monety o łącznej wartości co najmniej 25. Wygrywasz, jeśli udało Ci się zarobić więcej niż pozostali gracze.

Dlaczego pokochasz tę grę?

Lubisz proste karcianki, w których karty wzajemnie na siebie wpływają, takie jak Sushi Go, Fantastyczne światy albo List miłosny? Mała karczma to propozycja dla Ciebie! Znajdziesz tu podobny klimat i poziom trudności, tyle że z dodatkiem negatywnej interakcji!

Proste zasady sprawiają, że gra świetnie nada się dla osób rozpoczynających przygodę z planszówkami, ale też jako przerywnik między cięższymi tytułami. 

Podczas rozgrywki musimy bacznie śledzić sytuację przy poszczególnych stolikach, by jak najlepiej wykorzystać pojawiające się postacie. Przemyślane decyzje pozwolą nam na skuteczne przeszkadzanie przeciwnikom, a nieprzewidywalne wydarzenia dodadzą grze nutkę ryzyka i niepewności.

Zawartość pudełka:

  • 56 kart
  • 5 stolików
  • 44 monet
  • instrukcja
PRZEDSPRZEDAŻ: Ten przedmiot jest w przedsprzedaży i nie mamy go w magazynie gotowego do wysyłki. Przewidywana data dostawy to ok. 2024-03-01 (termin może ulec zmianie). Zamówienia zawierające przedmioty w przedsprzedaży zostaną wysłane po skompletowaniu całego zamówienia. Jeśli zależy Ci na szybkiej wysyłce przedmiotów, które mamy w magazynie, zamów ten produkt w oddzielnym zamówieniu.

Zadzwoń do nas

782 645 672 (W godzinach 9-15 pon-pt)

Napisz do nas