- Nowy
Jonka, Jonek i Kleks. Wydanie jubileuszowe - 3
Dostawa (Odbiór w punkcie DPD Pickup)
już od 9,99 zł.
Sprawdź opcje dostawy
Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to klasyka polskiego komiksu dziecięcego autorstwa Szarloty Pawel. Wesołe, pełne fantazji i groteski historyjki ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach popularnego pisma „Świat Młodych”, a także w wydaniach albumowych. Jonka i Jonek, wychowywani wśród peerelowskich bloków, dzięki Kleksowi odrywają się od codziennej rutyny i wkraczają do krainy fantazji i marzeń. Przypominamy czytelnikom sympatycznych bohaterów i ich świat, którego granice wyznacza tylko wyobraźnia.
Wydanie Jubileuszowe ukazujące się z okazji 50-lecia serii zbiera niechronologicznie w trzech tomach komiksy z przygodami Jonki, Jonka i Kleksa, rozpoczynając od pierwszej czarno-białej jeszcze historii opublikowanej w „Świecie Młodych” w 1974 roku. Część z tych komiksów nie była wznawiana w ostatnich trzydziestu latach. Każdy tom wzbogacają liczne dodatki z Kleksem: plany lekcji, kalendarze, alternatywne plansze, ilustracje, a także teksty pełne wspomnień i ciekawostek.
Tom trzeci kolekcji zawiera m.in.: „Pióro conta flamaster”, „W pogoni za czarnym Kleksem”, „W krainie zbuntowanych luster”. Komiksy poprzedza wstęp Piotra Kasińskiego, publicysty, scenarzysty i dyrektora artystycznego MFKiG, największego festiwalu komiksowego w Polsce, album zamyka posłowie Macieja Jasińskiego o „Świecie Młodych” oraz roli Szarloty Pawel i Kleksa w historii tej harcerskiej gazety.
DODATKOWE INFORMACJE
- Wydawca
- Egmont
- Tytuł serii:
- Przygody Kleksa
- Scenariusz:
- Szarlota Pawel
- Rysunek:
- Szarlota Pawel
- Oprawa:
- twarda
- Liczba stron:
- 292
- Format:
- 170x260 mm
- Data ukazania się:
- 2025
- Druk
- Kolor
- Papier
- Kredowy
- Podmiot gospodarczy:
- Story House Egmont Inflancka 4C 00-189 Warszawa recepcja@egmont.pl tel. 48228384100