- Nowy
Yakari - 23 - Yakari i Widłorogi
Dostawa (Odbiór w punkcie DPD Pickup)
już od 9,99 zł.
Sprawdź opcje dostawy
Dwudziesty trzeci tom przygodowej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt młodym Indianinie Yakarim i jego dzielnym koniku Małym Piorunie.
Do czego może służyć mokasyn? Yakari przekona się, że dzięki staremu butowi łatwiej zawrzeć znajomość z fascynującymi zwierzętami – szybkimi jak wiatr widłorogami. Chłopiec i Mały Piorun pomogą rodzinie tych płochliwych stworzeń podczas pożaru prerii, a później pomysłowy Siuks postanowi zrobić „magiczny” dowcip swoim przyjaciołom, Tęczy i Bizonkowi. W tym tomie historii o Yakarim nie zabraknie mrożących krew w żyłach wydarzeń ani śmiechu!
Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.
DODATKOWE INFORMACJE
- Wydawca
- Egmont
- Tytuł serii:
- Yakari
- Scenariusz:
- Job
- Rysunek:
- Derib
- Oprawa:
- miękka
- Liczba stron:
- 48
- Format:
- 216x285 mm
- Data ukazania się:
- 2025
- Druk
- Kolor
- Papier
- Kredowy
- Tłumacz
- Maria Mosiewicz
- Podmiot gospodarczy:
- Story House Egmont Inflancka 4C 00-189 Warszawa recepcja@egmont.pl tel. 48228384100


